Sayılan Kaburgalar

                                 Sıradan bir şekilde uyandım.Her zamanki gibi aç.Bambulardan yaptığımız ev daha doğrusu barınaktan usulca çıktım.Daha kabilemizi koruyan dağ kedileri bile uyanmamıştı. Dün geceden kalan yöresel dansımızı yapıp aramızdan bir kişiyi kurban ettiğimiz ateş hemen hemen sönüyordu. Kardeşimin kaburgaları sayılacak durumdaydı ve benden yaşlarca küçüktü. Babam bu çileye dayanamayıp kabilemizden kaçmaya çalışırken hayvan avlama tuzaklarından birine yakalanmış ve can vermişti.O günden beridir ailenin temsilciliğini ben yapıyorum

.Suçu genelde sarhoşlar veya işçilere atan ülke yönetimi bu kahrolası olayda baş rol oynuyor nden mi?Bilinçsiz alkol satışı hatta buna çocuklara satışta dahil ardından gelen bilinçsiz orman yangınalkrı yani evb bine vs. şeyler yapılırken ortada kül olan veya kağıda dönüşen ağaçlardan hatta ormanlaradan bahsediyorum.Ülke yönetimi demişken,ülkemizdede bulunan ve çokça meydana gelen su helikopterleinin zamanıda sahaya ulaşamamaları.Nasıl olurda bu iş için var ıolan aletler görevünü yerine getiremez.Bu konu hakkında benim fikrimii soracak olursanız ben size üllkenin çok küççük ama yönetminde rol oyanayn yönetim kesinlikle suçlu olan taraf nden mi?Bu olaylara izin verip onalra göz yuman -bunlada kalmayıp olaylara suç damgası vuran onlardır.Bu konu sadece Avusturalya veya koalalarla bitmek bilmiyor.Fark ettim ki git gide hayvan türleri hatta nesilleri brir bir azalıyor.Peki hayvanlar bir gün bittiğinde sonuç ne olacak.Hayvansal gıdalramızı veya hayvanlarımız ne olacak.Bunu düşünmesi erekenb kişiler bizler veya hayvan severler değikll elbeette tekrardan bütün bunların sorumlusu devlettir.Peki yuüce devletimiz veya büyük dünya ülkelerinin saygı değer başkanlkarı bu hayvannlara nasıl cevap vericek,resmen onların yuvalarını yıkıyorlar.

 

Zaman ilerledikçe herkes bitkin düşüyor ve su ihtiyacımız oluyor suları ağaçlarına tepesinde saklıyoruz ve sakladığımız kaplar tahtadan yapılma  sağlam kutular.Her gün birisi çıkıp alıyor. Suyumuzu da içtikten sonra yavaşça çadır gibi barınaklarımızın içine giriyoruz.Yere yatıyoruz ve üstümüze hayvan derisinden yapılma yorganlarımızı örtüp uykuya dalmanın keyfini sürüyoruz.

(Visited 13 times, 1 visits today)