Sayın Vekilim…

Merhaba sevgili okurlar… Blog için konu listesine şöyle bir baktım ve gerçekten ilgimi çeken bir konu buldum; Milletvekili seçilmek için seçmenlerinize bir konuşma yaptığınızı varsayın. Oy verilirse nasıl bir ülke yaratmak istediğinizi tasvir edin. İşte bu konu benim ilgi alanıma giriyor, tam olarak nasıl bir konuşma yapacağımı bilemesem de yapacağım bir şeyler…

Bu toprak bu vatan için rızkını vermeye razı gelen, gerekirse kendini bu yolda siper eden tek vatanın evladı Türkler, Kürtler, Çerkezler, Lazlar ve herkes. Benim sizden bir farkım yoktur bu yola ne şan ne şöhret ne de para için çıktım. Yalnızca bu yüce vatanı olduğundan da yüce hâle getirmek isterim. Siyaset dediğin şey şahsın çıkarı için yapıldığı sürece hırsızlık, bencillik, hainlikten ve gafletten başka bir şey değildir. Bu millete esaslı siyasetçiler çok az gelmiştir, 1923’ten itibaren Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ardından iyi siyasetçileri bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer. Bu Milletin ardından haini, bağnazı ve bencili maalesef hiç eksik olmamıştır. Siyasi Parti ayrımı yapmadan; bu devlet  %81.8 enflasyon değeri de, SSK’yı 1 milyar 111 bin milyon zararla devredenleri de, konuşmayı bilmeyenleri de, sürekli kandırılanları da gördü ve görüyor.

Benim sizin gibi bir millet için yapabileceğim ilk şey tamamen dürüst olmaktır. Bundan sonra gelen en temel şeylerden birisi eğitim diğeri de öğretimdir. Askeriyede güçlü olmak, sanayide güçlü olmak, tarımda güçlü olmak, ticarette güçlü olmak, ekonomide güçlü olmak eğitim ve öğretim iyi olmadığı sürece ulaşılamayacak bir rüyadan başka bir şey değildir.

Bu yüzden sizleri benimle beraber bu yolda yürümeye davet ediyorum. Eğer diğerleri gibi olmaya başlarsam, dini alet edersem, icraatla uğraşmayıp sadece ve sadece başkalarını karalamaya çalışırsam şerefim üzerine yemin ederim ki namerdim.
Ben bunları size Vaad etmiyorum, YAPACAĞIM diyorum.

(Visited 78 times, 1 visits today)