Seçimler Hayatımızı Değiştirir

Bu soru gerçekten de üstünde arada sırada düşündüğüm bir soru,aynı zamanda da  gerçekten de üstünde tartışılabilecek bir soru.

Şimdi gelin birazcık bu konuyla alakalı size fikirlerimi söyleyeyim.Şimdi öncelikle bu soru gerçekten de çok kapsamlı bir soru tabii ki de her insan ikisinide yapmak ister fakat maalesef daha bir tanesini yapmak bile mümkün değil.

Gelecek evet ne kadar da merak ettiğimiz bir şey değil mi? Daha yarın hatta ve hatta 5 saniye sonrasında bile ne olacağınıı bilmezken geleceği göremek istemek birazcık korkutucu değil mi? Evet bunlar gelecekle ilgili sorular,  hadi gelin bi de geçmişi değiştirmek ister miydik bununla ilgili bazı sorulara bakalım. Evet belki bir çok insanın geçmişte hataları oldu belki bunlar çok kötü hatalardı ama demişler ya her işte vardır bir hayır,evet evet gerçekten de böyle düşünmeliyiz.Napıcaz ya geçmişi salın gitsin hergün güneş doğuyor tekrardan ve tekrardan her şeyi gerçekten de eğer insan isterse değiştirebilir.Şimdi geçmişi gerçekten değiştirmek istermiydiniz?

Bana kalırsa gerçekten de ikiside çok saçma ve anlamsız şeyler.Ama illa birini seçmek zorunda kalıcaksın deseler sanırım geçmişi seçerdim çünkü eğer geçmişte bir şeyler değiştirmiş olsaydık bazı şeylere daha dikkatli yaklaşsaydık şu an olan çoğu kötü şey olmayacaktı.Hadi gelin size birkaç örnek vereyim,mesela şu an milyonlarca insanın canını alan Covid-19 hastalığı ile alakalı konuşalım bu hastalık tam olarak kesin olmasada çinlilerin yediği yarasadan bulaştığı söyleniyor biz geçmişte daha dikkatli olsaydık sanki başka yenicek hayvan yokmuş gibi gidip yabani hayvanları yemeseydik şuan da bu hastalıkdan dolayı ülkemizde binlerde vatandaşımızı dünyada ise milyonlarca insanı kaybetmezdik bu sadece daha bir örnek şimdi size ikinci bir örnek daha vereyim.Şuan da bildiğiniz üzere ülkemiz kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya bu gerçekten de kulağa çok korkutucu geliyor değil mi? bakalım kuraklığa neden olan şeyler neymiş ve biz bunları değiştirebilir miydik?

  • Su kaynaklarının bilinçsiz şekilde tüketimi
  • Yer altı sularının insanlar tarafından kirletilmesi
  • Su kaynaklarının kuruması
  • Genç ağaçların kesilerek doğaya ve bitki örtüsüne zarar verilmesi, ormanların yok edilmesi
  • Endüstriyel atıklar ile çevrenin kirletilmesi ve doğaya zarar verilmesi
  • Atık sulardan geri dönüşüm yapılmaması
  • Verimli toprakların bilinçsiz şekilde işlenmesi ve yanlış şekilde kullanılması
  • İnsanların doğal ortama bilinçli ya da bilinçsizce verdiği zarar sebebiyle küresel ısınma yaşanması
  • Havaya karışan sanayi kaynaklı zehirli gaz salınımı ve araç egzozları ve dolaylı olarak yağışlarda görülen azalma

Evet evet biz kuraklığa neden oluyoruz ve biz bunu düzeltebiliriz. Evet geçmişi değiştirmek her zaman en mantıklısıdır.

 

(Visited 17 times, 1 visits today)