Save the river.

ŞEHRİMİZİN DİLİ OLSA

Şehrimizin dili olsa, eminim şehrimiz bizim sağlığımızı düşünürdü ve bize;

HAVAMIZ YERİNDE OLSUN…

“Hava kirliliği solunum problemlerine yol açar. Sinir sistemimizin çalışmasını kötü etkiler. Havadaki kurşun çocukların beyninde hasarlar oluşturur. Kirli hava nefes almamızı güçleştirir. Astım hastalığına neden olur. Havamızı temiz tutmamız gerekir.” Derdi.

çevre ile ilgili görsel sonucuİlgili resimhava kirliliği karikatürleri ile ilgili görsel sonucu

 

SUYUMUZ TEMİZ OLSUN, SUYU TASARRUFLU KULLANALIM…

“Su insan sağlığı için çok önemlidir. Sulara  karışan bakteri, virüs ve çeşitli kimyasal maddeler vücudumuza girerek her çeşit hastalığa yol açabilir. Bu yüzden suyumuzu temiz tutalım. Su kaynakları sınırlı. Suyumuzu tasarruflu kullanalım.” Derdi.

su kirliliği karikatürleri ile ilgili görsel sonucuİlgili resimsu tasarrufu ile ilgili görsel sonucu

TEMİZ ENERJİ KULLANALIM, ENERJİ TASARRUFU YAPALIM…

“Özellikle fosil enerji kaynakları (petrol, kömür) sonsuz değildir. Bunlar çevreye zararlıdır. Havamızı kirletir. Bu kirlilik sağlığımızı olumsuz etkiler. Bu kaynakları tasarruflu kullanalım. Güneş ve rüzgar özellikle ülkemiz için tükenmeyecek enerji kaynaklarıdır. Bunlar çevreye zarar vermez. Çevre dostudur. Bu kaynaklardan enerji üretimine ağırlık verelim.” Derdi.

çevre ile ilgili görsel sonucugüneş enerjisi ile ilgili görsel sonucugüneş enerjisi ile ilgili görsel sonucu

 

ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM…

“Çevremizi temiz tutalım. En iyi temizlik kirletmemektir. Atıklarımızı geri dönüşüme kazandıralım. Doğaya zarar vermeyelim. Gelecek nesillere daha güzel bir doğa bırakalım. Gökyüzüne tırmanmış uzun binalar yerine az katlı binalar yapalım.” Derdi.

çevre ile ilgili görsel sonucuçevre ile ilgili görsel sonucusu kirliliği karikatürleri ile ilgili görsel sonucu

TRAFİK KURALLARINA UYALIM…

“Trafik kurallarına uyalım. Birbirimize saygılı olalım. Birbirimizin hakkını gözetelim.” Derdi.

trafik kuralları afişleri ile ilgili görsel sonucu            İlgili resim   trafik kuralları afişleri ile ilgili görsel sonucu

Şehrimizin bu öğütlerine uysak daha sağlıklı bir ruha ve bedene sahip olurduk. Şehrimiz daha rahat yaşayacağımız, huzur duyacağımız bir yer olurdu. Bizi ruhen ve bedenen yormazdı.

(Visited 435 times, 1 visits today)