Senato Baskını – Bir Clone Wars Hikayesi

Cad Bane, çıkar sağlamasını bilen başarılı bir ödül avcısıydı. Görevini önemli yapan öldürdüğü kişi değil, ona verilen paraydı. Ne kadar para verilirse işine o kadar emek verirdi. Biri ona 30000 kredi dese gözleri döner ve görevini daima yerine getirirdi. Ta ki daha zor bir göreve kadar.

(Cad Bane)

Count Dooku:

-Cad Bane, ödül avcısı. Senin için çok önemli bir görevim var. Gerçekleştirirsen sana 50000 kredi ödeyeceğim.

Cad Bane:

-Dinliyorum.

Dooku:

-Senatör Amidala, Klon Savaşları’nı diplomatik yoldan bitirmeye çalışıyor. Daha çok klon üretimine hayır oyu veren bir ekip topluyor. Senato görüşmesinde bu kararlarını açıklayacaklar. Görüşmeden önce onu bulup öldürmeni istiyorum. Ama bu, Lord Sidious’un kulağına gitmeyecek, anlaşıldı mı?

(Padme Amidala)

Bane:

-Anlaşıldı.

Bane, yanına Aurra Sing’i almaya karar verdi. Ödülü yarı yarıya bölüşeceklerdi. Birisi senatoda karmaşa çıkarıp senatörlerin dikkatini dağıtacaktı. Diğeri ise Amidala’yı öldürecekti. Öldürme görevini Cad Bane üstlendi.

(Aurra Sing)

Bane senato binasına girdi. Sing ise dışarıda bekliyordu. Bane’in işaretiyle birlikte kapıya doğru atladı. Elindeki iki lazer tabancasıyla kapıdaki iki senato korumasını vurdu. Senato alarm verdi ve görüşme ertelendi. Kapıdaki ödül avcısını öldürmek için klon birliği çağırıldı. Girişe gelen klon birliği Sing’i bulamadı. Ardından karşıdaki binadan ateş açıldı. Sing, karşıdaki binanın çatısına geçmiş ve keskin nişancı tüfeğiyle klonlara ateş ediyordu.

Sing:

-Tüm klon birliği bende! Git ve Amidala’yı öldür!

Bane:

-Odasında yerimi aldım. Birazdan burada olur.

Sing, son klon askerini de öldürdükten sonra geri senato binasına doğru atladı ve içeri girdi. Senatoya doğru ilerlerken yoluna çıkan tüm askerleri tabancalarıyla öldürüyordu.

Bane, odaya giren birinin sesini duydu. Saklandığı yerden çıktı ve ona ateş attı. Ancak öldürdüğü kişi Amidala değildi. Onun yardımcılarından biri olmalıydı.

Bane:

-Kahretsin! Amidala burada değil!

Sing:

-Binada hiçbir senatör yok. Hepsi kaçmış.

Bane:

-Amidala yoksa para da yok. Nerede olabilir?

Sing:

-Jedi Tapınağı’na kaçmış olabilir. Cidden oraya gidecek miyiz?

Bane:

-Amidala yoksa para da yok!

Bane, binadan çıktı ve Jedi Tapınağına koşmaya başladı. Amidala, tapınağa girmek üzereydi.

Bane:

-Çatıdan vur onu.

Sing yerini aldı ve ateş etmek için hazırlandı. Ancak bir sorun vardı. Amidala’nın karşısında Anakin Skywalker duruyordu. Skywalker, ödül avcısının varlığını hissetti.

(Anakin Skywalker)

Anakin:

-Senatör Amidala’yı tapınağa götürün. Ben, ödül avcısının peşinden gideceğim.

Anakin, Sing’e doğru koşmaya başladı. Sing, ona 2 kere sıkmayı denedi ama Anakin ikisini de ışın kılıcıyla savuşturdu. Ardından Sing, kaçmaya başladı.

Sing:

-Bane! Yardım et! Jedi Tapınağı’na girersen seni öldürürler!

Bane:

-Amidala’yı öldürmem lazım.

Sing:

-Bir planın yok! Daha sonra öldürmek için geri döneriz.

Bane:

-Pekala. Gemiye doğru koş.

Sing gemiye vardığında Bane çoktan gelmişti. Anında gemi havalandı ve oradan uzaklaştılar. Anakin gemiye atlayabilirdi ancak bunu yapmamayı tercih etti. Ödül avcılarının gezegenden ayrılmalarını izledi. Sonrasında tapınağa geri döndü.

 

Anakin:

-Ödül avcılarının geri döneceğini hissediyorum. Padme’nin özel koruması olacaksın, Ahsoka. Onu her türlü tehditten koruyacaksın.

Ahsoka:

-Oldu bilin, üstat.

(Ahsoka Tano)

(Visited 128 times, 1 visits today)