Seneler Çöplüğü:2020 yükleniyor!

Yılbaşı yaklaşıyor. Etraf şimdiden kırmızı ve yeşil pijamalarını giymeye başladı bile. Noel baba hediye stokunu yaptı, geyikleri de koca bir yaz dinlendikten sonra uçmaya hazırlar şimdi. Yılbaşında büyük ihtimalle sevdiklerimle olup kutlama yapacağım. Kutlayacağım, delice eğleneceğim çünkü o gün büyük gün benim için. Koca bir yılın son günü. Elimde yeni şanslar, hayaller var gelecek için. En başta en büyük hediye olan kocaman bir yılım var .İstediğim gibi doya doya harcayacağım o 365 günü sonuna kadar. Yeni şeyler deneyeceğim, yeni hatalar yapacağım, yeni insanlarla tanışıp eski pişmanlıklarımı unutacağım. Yeni yılda alabileceğim en güzel hediye işte bu yüzden yeni bir yıl benim için . Bunu internetinizin yenilenmesi, sınavlarınızın bitmesi, yeni bir okula başlamak gibi görün. Düşünsenize istediğiniz gibi harcayabileceğiniz, istediğiniz hataları yapabileceğiniz, istediğiniz şeyleri deneyebileceğiniz yeni bir yıl. Her şeye başlamak, pişmanlıklarını, hatalarını unutmak için birebir bir şans.

Zamanın akıp gitmesine gelecek olursak o çok başka bir konu. Gün içinde kim bilir kaç kere ‘’Of bugün çok yavaş geçiyor!’’ diyorum. Ancak elde kalana bakınca bir yılın geçtiğini görüyorum. Bir yıl: 365 gün ,4 mevsim,12 ay,52 hafta, 8766 saat ve sen o her bir saatte büyük ihtimalle zamanın çok yavaş geçmesinden şikayet ettin. Teoman’ın da bir şarkısında bahsettiği gibi ’’Vakit bir türlü geçmezken, yıllar hayatlar geçiyor.’’ Bence o yüzden resmin her zaman tamamına bakmak, büyük resmi görmek çok önemli .Her güne bir anlam yüklememek ,her gün minik detaylara takılmamak…

Yeni yıl da bu yüzden çok güzel bir şeydir. Yeni yıl demek yeni umutlar, yeni aşklar, yeni hatalar, yeni bilgiler demektir. Aslında bir önceki senelerin temizlenmesidir .Mesela kredi kartındaki puanlar da zamanı geçince yanar, kaybolur. İşte bir yıl da böyledir, zamanı dolunca yenisine geçersin eskiyi unutursun ya da unutmaya çalışırsın. Ya da bir önceki yıl sizin için güzel de geçmiş olabilir, belki önünüzdeki yıl kötü geçer ama bunu bilemezsin yüzde eli şansın var bu konuda. Peki önündeki yıl kötü geçerse ne mi olur? Aslında pek de bir şey olmaz çünkü önünde de başka yıllar vardır .Önemli olan bir yılda öğrenebildiğin kadar şey öğrenmek, dersler çıkartmaktır çünkü böylece bir sonraki yıla hazırlıklı olursun.

2019 benim için güzel bir yıldı, etkili ve dolu geçti. Şimdi önümdeki planlar ise 2019’da yapamadığım şeyler üzerine olacak. Ne içimde kaldıysa tam olarak olmadıysa onları yapacağım önce.

Son bir konuya değinmek istiyorum o da şu ki bence en önemli ve en temel olan şey, o yeni yılın sabahı nasıl uyandığın zamandadır. Sabah uyanıp ’’Bu yıl benim için çok farklı olacak.’’ diyebiliyorsan , bence o yıl senin için güzel olacaktır .Niyet çok önemlidir. Senin de  bu konudaki niyetin iyi ise  sen hedeflerinin yarısını gerçekleştirmişsin anlamına gelmektedir. İstemek ,başlamak tamamlanmanın yarısıdır. Bu yüzden yeni yılın ilk günü enerjilerinizi evrene yaymayı tercih edip bir liste yapın aklınızda. Yılı nasıl geçirmek, nelere öncelik vermek istediğinize dair.

Herkesin yeni yılının güzel geçmesi dileğiyle…

(Visited 30 times, 1 visits today)