SEVGİ EN BÜYÜK GÜÇTÜR

Bir insanın çok zengin olması, her istediğini satın alabilecek gücünün olması yani parasının çok olması onun herşeye sahip olabileceğini göstermez. Tabiki de parayla satın alamayacağımız, bizi mutlu ve değerli hissettirecek başka şeyler de vardır.

Mesela gerçek bir arkadaş dostluğunu satın alamayız. Kurduğumuz dostluklar, ailemizle ve hatta sevimli hayvan dostlarımızla aramızda ki bağ çok değerlidir. Emek verdiğimiz ölçüde aramızda ki bağ da güçlenir.

Dünyadaki en güzel şey sevgidir. Bir arkadaş edinmek, onu tanımaya çalışmak, birini olduğu gibi kabul etmek çok kıymetlidir.

Ama bazen bunu her an farketmiyoruz. Bazen ne yazık ki bir arkadaşımızı kolay bir şekilde üzüp onu kaybedebiliyoruz veya onunla küsebiliyoruz. En kötüsü de çoğu zaman üzdüğümüzün bile farkına varmadan hayatımıza devam ediyoruz. Ama o kırılan kalbi bulmak zor hatta imkansızdır belki de.

Sevgiyi geçen, daha değerli birşey yoktur. Herkesin ihtiyacı olan asıl şey sevmek ve sevilmektir. Sevgi ilaç gibidir. Herkesi herşeyi iyileştirir.

Bence çevremizdekilere iyi davranalım, kalp kırmamaya, kimseyi gücendirmemeye özen gösterelim.

 

 

(Visited 114 times, 1 visits today)