SEVGİLİ GÜNLÜĞÜMÜN TEKNOLOJİSİ

Selam! İsmim Ela. Bugün olanları duysan, inanamayacaksın. Hadi tamam konuşmayı uzatmadan başlıyorum. 3 arkadaşımla görüntülü konuşma yapıyordum. Proje yapalım dedik. Ha, bu arada adları Ali, Kutay ve Eda. Eda kağıt ve kartonla, Kutay mıknatısla, Ali oyuncaklarla… Ama bomba fikri ben patlattım. ”ELEKTRONİK” kelimesini duyunca herkes sustu.

Herkes kullanmadığı elektronikleri getirdiler. Parçaları çıkartıp ” ULTRa- Bil =4vA2” aleti ortaya çıktı. Alet seni uçuran, çok yükseğe zıplatan ve tekerlek ile kayılabilen bir alet. Fakat herkes aletimizi kötümsedi ve güldü. Bilim adamlarına gittik, her biri ” Bu çok değerli! Çocuklar bunu nasıl başardınız? Bunun için size 1.000.000 TL den fazla ödemeliler. Hatta alın bu parayı bana aleti verin. Lütfen..” dediler.

Biz şoka girdik. Kabul ettik. O parayı da bağışladık. Alet satıldıkça kazanıyor, kazandıkça bağış yapıyorduk. Ünlü olmaktan ziyade bağışlardan çok teşekkür almıştık. Yaptığımız işten çok memnunduk. O kötümseyenler de çok pişman oldular. Bugünlük bu kadar, yarın tekrar görüşmek üzere..

(Visited 24 times, 1 visits today)