Mektup

SEVGİLİ KIZIM

Merhaba, kızım. Şu an sen bu mektubu 2047 yılında okuyacaksın diye bekliyorum ama daha daha sonra okuma ihtimalin var. Bil diye söylüyorum 2021’de olmak istemezdin. Çünkü covid-19 çıktı, kısacası bir virüs çıktı. Aman neyse bunlarla başını doldurmanı istemiyorum. Büyük ihtimalle sen bu mektubu okuduğunda 10, 11 civarında olacaksın yani nerdeyse her şeyi anlayacak yaştasındır diye düşünüyorum, o yüzden açık konuşacağım. Sana yazdığım bu şeyler gerçek o yüzden okuyup ders al. Bu senin ders çıkarabileceğin bir konu o yüzden yazdım.

”Yıl 2021, yaz ayında oturmuş telefonuma bakıyordum. Bir anda kapı çaldı ve ben aldırmadım. Ardından kapı defalarca çaldı ama ben yine aldırmadım. Sonra defalarca ama defalarca çaldı artık sınırımdaydım. Kapıya gidip tereddüt etmeden açtım. Arkadaşım Merve idi. Bana bir şeyler söylemeye çalışıyordu ama soluk soluğa olduğu için çok hızlı ve kesik kesik konuşuyordu. Onu eve aldım ve su verdim, anlatmaya başladı. Konuşması şu şekildeydi: ”Sahra hani geçen gün sana demiştim ya arkadaşım Gül gelecek diye, geldi. Onu ziyarete gittiğimde bahçede bir adam onu öldüresiye dövüyordu!”. Son cümlesi buydu. Korkmuştum anneannem yukarıdaydı. Ne yapacağımı bilemeden öylece bakakalmıştım. Gözümden yaş süzülüyordu. Çünkü korkmuştum.

Apar topar toplandık, bisiklete binip Gül’ün yanına gittik. Adam hırsını alamamış, bir de ona bağırıp çağırıyordu. Hemen 155’i (polisi) arayıp durumu anlattım ve adresi verdim. Onları kapıda bekliyorduk evin çok uzağında. Polisler geldiğinde adam kaçmaya çalışıyordu. Gül’e bizim yanımıza gelmesi gerektiğini söyledim. Kız yara bere içinde ağlıyordu. Ben de üzülmüştüm annesinin nerede olduğunu sordum, ”Markette.” dedi. Telefonu yoktu, bu yüzden arayamamıştık. Adam yakalandı. Polis memurlarından biri gelip bana “Aferin!” dedi. Kendimle gurur duymuştum. Gül’ün annesi geldi ve ona doğru koştu. Arkadaşım Merve bana teşekkür etti ve beni eve bıraktı. Anneannem bu olayı duymuştu. Ben eve geldiğimde anneannem bana ”Seninle gurur duyuyorum.” dedi.

Yani kızım, durum her ne olursa olsun insanlara yardım et olur mu?              .

(Visited 22 times, 1 visits today)