Sevmek Güzelleştirir

Merhaba Nil Park Sakinleri!

Ben 9 numaralı dairede oturan Zeynep Su Basmacı. Sizler evlerinizde rahatça oturuyorsunuz ve ailenizle birlikte sevgi içinde yaşıyorsunuz. Evlerimiz bizim yaşam alanlarımız ve en güvenli yerimizdir.

Sizler evsiz kaldınız mı hiç? Sevdiklerinizden ayrıldınız mı hiç? Çocuklarınızı sokağa bıraktınız mı hiç? Bu sorduğum soruları biraz düşünseniz evcil hayvan besleyen komşularımızı anlarsınız. Evcil hayvanlar bizim ailemizin bir parçası oluyorlar. Nasıl ki siz çocuklarınızdan, sevdiklerinizden vazgeçemiyorsanız onlar da dostlarından vazgeçemezler. Hayvanların bizim sevgimize ve korumamıza ihtiyaçları vardır. Onların varlığından rahatsız olmak yerine onları biraz sevebilirsek ve anlayabilirsek dünya çok güzel olur. Bu Dünya sadece bize ait değil, sadece biz yokuz. Biz bu Dünya’yı hayvanlarla paylaşıyoruz. İnsanların hayvanları sevmesi, onları beslemesi, koruyup kollaması sizleri niye rahatsız ediyor ki? Komşularınız sizlerden rahatsız olsa sizi istemeseler ne düşünürdünüz? Hoşunuza gider miydi? Sanmıyorum. Çünkü böyle bir şey olsaydı  çok üzülürdünüz.

Biraz kendimizi onların yerine koysak, onları anlamaya çalışsak eminim sizler de onları seversiniz. Sevmek bizi kötü yapmaz aksine sevmek herkesi güzelleştirir. Bir gün hayvanları sevmeniz dileğiyle sevgi ile kalın…

(Visited 35 times, 1 visits today)