SEYAHAT

Artık okullar kapanıyor. Tatil için annem yurt dışına gitmek istedi. Babam bu konu hakkında çekimser kaldı. Bugün karne günüydü ve tatil için ne yapacağımız hale belli değildi ya da ben öyle sanıyordum. Çünkü annemler beni okuldan…  Neyse ben nerede kalmıştım? Tatil için ne yapacağımızı bilmiyordum değil mi? Okula gittiğimde arkadaşlarım “Ne oldu?” diye sordular. Hiç cevap vermedim daha doğrusu veremedim, çünkü neye ve niye üzüldüğümü ben de bilmiyordum. Öğretmenimiz sınıfa girip “Tatilde ne yapacaksınız?” diye sordu. Arkadaşlarım hep bir ağızdan bağırmaya başladılar, ben ise bir köşede sincap gibi, yalnız ve sessiz bir şekilde oturuyordum. O sırada arkadaşlarım ne yapacaklarını anlatacakları için birbirleriyle adeta savaşıyorlardı.

Karneler verildi. Annem beni okuldan aldı, hiç bana soru sormadı halbuki bana “Karnen nasıl? Memnun musun?” gibi sorular sorardı ama bu gün öyle olmadı. O konuşmayınca ben de konuşmadım. Arabada uyuyakalmışım, uyandığımda kocaman, gösterişli bir havalimanındaydık. Anneme sordum “Anne biz niye buraya geldik, birini mi bekliyoruz yoksa?” diye. Annem “Hayır kızım, biz gidiyoruz.” demesin mi? Ben havalara uçtum. Evet, gerçekten havadaydık şimdi. Uçak çok büyüktü ve ihtişamlıydı. Durun bir dakika bir şey atladım, uçağa bindiğimde yapılan anonsla irkildim. Duyduklarıma inanamadım hatta ve hatta anneme “Duydun mu anonsu?” dedim. Anonsta uçağımıza bir ünlü oyuncu geleceği söylenmişti. Ve bizlerin sakin durmamızın gerektiği söylenmişti. Gerçekten de uçağa bir oyuncu geldi ama hiç kimse anonsa uyarak hareket etmemiş ve ünlü oyuncuya fotoğraf çekilmek, imza almak gibi teklifler gelmişti.

Ama yurt dışına değil, Bursa’ya anneannemlerin yanına gelmiştik. Annem bana mutlulukla bakıyordu. Ben ise bir bal kabağı gibi şaşkına dönmüştüm ve anneme “Anne niye buraya geldik?” dedim. Annem “Yurt dışı biraz masraflıydı o yüzden burayı seçtim hem annemi de özlemiştim.” dedi ve ben ŞOK.

(Visited 21 times, 1 visits today)