Shadow’un Gözünden

Merhaba. Ben Shadow, Dora’nın köpeği… Size Dora’nın bir gününü anlatacağım.
Saat 8.00. Dora hala uyuyor, Dora’yı uyandırma vakti geldi. Biraz yalayayım da kendine gelsin. Kendine geldi, şimdi banyoya gidip yüzünü yıkar. Sonra sallana sallana salona gider ve kahvaltısını yapar. O kahvaltısını yaparken ben de ya uyuklarım ya da bana da bir şeyler verir diye onun yanında, tabağına bakarak beklerim.
Kahvaltı bittiğine göre şimdi Dora tekrar odasına gider ve tabii ki ben de onunla giderim. Günün çoğunu o ışıklı aletin başında geçirir. Sanırım adına ders diyorlar. Gün içinde arada bir benim yanıma iner ve benimle oynar. O ışıklı aletin başında işi bittikten sonra bana daha fazla vakit ayırabiliyor. Uzunca bir süre benimle oynadıktan sonra ödevlerini yapar.
Daha sonra galiba televizyon dedikleri o aletin karşısında oturup onu seyreder sonra da odasına gider ve çok sevdiği oyuncaklarıyla oynar. Hava kararınca burnuma güzel kokular gelir. Hepimiz akşam yemeği için masanın etrafında toplanırız. Ben de yanlarında beklerim çünkü bazen Dora bana da yemek verir.
Yemekten sonra biraz daha benimle vakit geçirir ya da kendi başına oyun oynar. Annem ‘hadi yatma vakti geldi ’diyene kadar oyun oynamaya devam eder. Dora annemi duyunca banyoya gider, dişlerini fırçalar. Ondan sonra elini yüzünü yıkar, odasına gider ve pijamalarını giyer. Yatağa yatar ve kitap okur, uykuya dalar. Dora uyuduğuna göre artık ben de uyuyabilirim.

(Visited 17 times, 1 visits today)