Sibirya Kurtları: Athena ile Yaşamak

İnsanoğlunun en iyi dostu köpeklerdir. İnsanlar köpekleri eğiterek kendilerine dost haline getirmişlerdir. Köpeklerin çeşitli ırkları vardır ve her ırkın kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Bu ırklardan biri de Sibirya kurtlarıdır.

Sibirya Kurtları: Athena ile Yaşamak-1

Sibirya Kurtları: Athena ile Yaşamak-1

Sibirya Kurtları, bir diğer adları ile Huskiler, Sibirya’da ortaya çıkmışlardır. Soğuk iklim köpekleridir. Sibirya Kurtları, Sibirya bölgesinde yaşayan insanlar tarafından kızak çekme, Ren geyiklerini gütme ve bekçi köpeği olarak kullanılmışlardır. Soğuk iklim köpekleri olduklarından dolayı -60 dereceye kadar soğukta yaşayabilirler. Sibirya kurtları zeki ve çok oyuncu köpeklerdir. Ulumayı çok severler. Ailelerine bağlıdırlar ve çocukları çok severler. Av köpekleridir, fare ve küçük hayvanları avlayabilirler.

Sibirya Kurtları: Athena ile Yaşamak-2

Benim köpeğim Athena da bir Sibirya Kurdu’dur. Athena, çok dost canlısı bir köpektir. Henüz iki aylıkken onu sahiplendiğimiz için bize çok bağlıdır. Şu an 6 aylıktır. Athena da diğer Sibirya Kurtları gibi oyun oynamayı çok sever. Özellikle, top ve kemikle oynamayı çok sever. Athena en çok kuru mama yemeyi çok sever. Athena da diğer Sibirya Kurtları gibi geceleri bekçilik yapar. Özellikle kar yağdığında çok mutlu olur.

Athena şu anda Köpek Eğitmeni Tarkan Özvardar tarafından eğitilmektedir. Onun söylediğine göre, aynı diğer Sibirya Kurtları gibi Athena da özgürlüğüne düşkün, zor eğitilir bir köpektir. Onun eğitimine yardımcı olmak görevi en çok sahibi olarak bana düşmektedir.

İnsanoğlunun en iyi dostu bir köpektir. Benim en iyi dostum Athena’dır. Herkese bir köpeği sahiplenmelerini tavsiye ederim. Onların bize, bizim de onlara ihtiyacımız vardır.

(Visited 375 times, 1 visits today)