Sıfırdan Başlayalım Her Şeye

Hayatımız hiçbir zaman tam da istediğimiz gibi gitmez. Kimi zaman her şey yolunda gider, kimi zaman hiçbir şey istediğimiz gibi olmaz. Tabii biz de hemen yüzümüzü asar sorunun çözülmesini bekleriz. Fakat her şey daha da kötüye gider. Şimdi hem kendimi hem de sizi motive edecek 5 tane madde söyliyeceğim.

1-Hani büyüklerimiz bize hep “Bardağın biraz da dolu tarafından bak” der ya, söyliyeceğim şey tam da bu. Geçirdiğimiz kötü şeylerin bir yandan da ders çıkarmamız gereken yanları vardır. O yüzden “Sorun varsa çözüm de var”

2- Kendimize güvenmeli ve her zaman dik durmalıyız. Kazanamadığınız her oyunda ya da geçemediğiniz her sınavda bir köşeye çekilip ağlarsak hiçbir zaman motive olacak gücü kendimizde bulamayız. Motive olabilmek için hep pozitif olmalıyız ve her zaman kendimize güvenmeliyiz, çünkü kazandıklarımız kaybettiklerimize değicek.

3-  Motive olmanın, mutlu olmanın diğer bir yanı da strese girmemek ve sinirlenmemek. Sınavlar yaklaştığın da hepimiz strese giriyoruz ve içimizden “Ben bunu yapamam” diyoruz. Aslında yapabiliriz, ama istemiyoruz. Sürekli aynı şeyleri beynimizde tekrar edip kendimizi üzüyoruz, bunları yapmasak her şey daha güzel olabilir. Ne demişler, “Bir şeyi kırk defa söylersen olurmuş”

4- En önemlisi hiçbir zaman negatif enerji almamalıyız. Ne ailemizden ne de çevremizden. Herkese yapabileceğimizi göstermeliyiz. Eğer çevremizdekiler bize negatif yaklaşırsa, bizim de moralimiz bozulur.

5- Son maddem ise aslında en eğlenceli olan madde. Üzüldüğümüz zaman son ses müzik açıp dans etmeli, ya da komik bir film izlemeliyiz. En azından o an üzüldüģümüz her şeyi unutup kendimizi müziğe ya da filme kaptırabiliriz.

Sıra sende. Elinden geleni yap ve her zaman kendine güven

Unutma! Kazandıklarımız kaybettiklerimize değecek.

(Visited 32 times, 1 visits today)