Ben Çiçek Koklamak İsterim, Sigara Dumanı Değil!

Sigaranın Sağlığa Zararları: Öncelikle sigara ölümcül bir hastalık olan akciğer kanserine yol açar. Sigara bir tütün ürünüdür.Sigara içmek öksürüğe neden olur.Sigaranın bir elektroniği ve normali vardır.Sigaranın yaydığı kötü koku çevreye zarar verir.Sigara yanımızda sigara içmeyenlere de kötü kokusu ve dumanıyla zarar verir. Sigaranın birden fazla markası bulunur. Sigara dumanı dilimizin üstünde sarılığa sebep olur. Elektronik sigarada, sigaranın derecesini ayarlayabiliyorsunuz. Elektronik sigarada en fazla 250 ayarlanabilir ama 200’den sonrasını güvenlikli olmadığı için kendini kilitliyor. Sigaranın türlerinden uzun ve ince sigara modelleri de var. Sigarayı çocukların yanında içmek her ne tür sigara olursa olsun kesinlikle çok zararlıdır.

Elektronik sigara normal sigaraya göre daha az zararlıdır.Elektronik sigaranın da dumanı vardır .Sanmayın ki elektronik sigaranın dumanı sağlığa zararlı değil. Ama zararlıdır sadece sigaranın dumanı daha zararlıdır. Sigarayı kimse içmemeli ve kullanmamalıdır.Sigaranın ortalama fiyatı 10 TL civarındadır. Sigara 18 yaşından küçüklere verilmemektedir. Sigara içen kişinin çocuğunu etkiler. Yurt dışında sigara içenler işe alınmıyor yurt dışında dışarıda sigara içilmiyor sigara içen insanlar koşamaz. Sigara içen kişi röntgende akciğeri beyaz duman içinde görülür. Sigara içen herkes ölür. Sigara %100 ölümcüldür. İnsanlar sigaraya başlıyor ve zamanın birinde pişman olduğunda bırakamıyor. Bu yüzden sigaraya başlamak çok yanlış ve tehlikeli ve yanlış bir harekettir.

Sigara insanın ömrünü kısaltır. İnsan sigarayı zevk için içer ama bir gün pişman olur. Sigaraya başlayınca bırakmak çok zordur o yüzden başlanmaması tavsiye ediliyor. Sigara bırakma hattı 171 sigara bırakma danışmanını arayarak bırakmaya bir adım da atmış olursunuz. Sigaraya başlamak hayatta yaptığınız en kötü adımdır. Sigara içenlerin %50 si akciğer kanserinden ölüyor. Sigara içenlerin sigarayı bırakması tavsiye ediliyor. Türkiye’de sigara sadece kapalı alanlarda yasak ama her yerde yasak olmalı. Sigara insanı sinirli yapar. Sigara içen insanlar tat almada bozukluk yaşar. Sigara içen insanın ses tonunu kalınlaştırır. İstatistiklere göre yapılan araştırmalara göre insan hayatı boyunca sigaraya para vermek yerine bir ev bir araba alabilir. Sigara içen insanların süt yoğurt ve süt ürünleri tüketmesi gerekir. Sigara içen insanlarda iştah kaybı oluşur öksürükten dolayı uyku düzenleri de bozulur. Sigara paketlerinin üstünde ne kadar zararlı olduğu yazmasına rağmen sigara içenlerin sayısı her gün artmaktadır. Sonuç olarak sigara içmek sağlığı bozar.

(Visited 303 times, 1 visits today)