Sihirli Kalem

Elimde uzun mu uzun, her yere ışık saçan, koyu mavi bir kalem var. Ve bu kalem sihirli. Bu kalemin özelliği ise onunla yazacağım her şeyi gerçeğe dönüştüren bir hayal makinesi olması. Bu kaleme sahip olmak ne kadar çok şanslı bir insanın yaşayacağı bir şey gibi gözükse de aslında bana kalırsa hiç de öyle değil. Çünkü bu kalemle sadece beş cümle yazma hakkım var ve bu beş cümleyi seçmek bir hayli zor.

Tabii ne kadar zor olsa da önünde sonunda bir şeyler yazarak başlamam gerek. İnsan yaşar, mutluluk ve üzüntülerle geçirdiği ömrü  bir gün biter. O insan öldüğü zaman dünyaya bırakacağı en önemli miras çocuklarıdır. İlk dileğim mutlu bir ailem olması ve birlikte yaşlanacağım, iyi günde, kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta yanında olacağım biricik eşimden olacak çocuklarımın dünyaya faydalı, iyi kalpli, başarılı, çalışkan, sadık, vatan millet sevgisiyle yanıp tutuşan, tuttuğunu koparan birer insan olmaları.

Benim için çok önemli ve manevi değeri yüksek ilk dileğimin ardından artık yaşadığım hayatımın tadını çıkarmak için eksantrik şeyler dilemek istiyorum. Bu sebeple ikinci dileyeceğim şey: Masmavi denizi olan, muhteşem, heybetli, yüksek hizmet veren, on numara, beş yıldız, harika bir otelde hayatımın anlamı sevgilimle üzerimizden bütün yorgunluğu, stresi atacak bir tatil yapmak.

Bu muhteşem tatilimizi yaptıktan sonra fark ettik ki biz tatil yapmak için dünyaya gelmişiz. Bu sebeple tatilimize canlı mı canlı sokakları olan, güler yüzlü ve sıcakkanlı Akdeniz insanlarının bizi zevkle ve misafirperverlikle karşılayacağı, Akdeniz’in ortasında bir ada ülkesi olan -yavru vatan- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde devam etmek istiyoruz.

Kıbrıs’ta geçen güzel mi güzel dört bölü yedi hafta tatilimiz bitti. Şu anda biricik eşimle oturduğumuz, hayatımızı geçirdiğimiz aşk bahçemiz olan evimizin biraz küçük ve konforsuz olduğunu fark ettik. Bize gereken ev aslında şu anda oturduğumuz gibi on oda bir salon değil, on iki oda beş salonmuş. Evimizde bir masaj salonunun, sıcak saunanın, fin hamamının, üç katlı otoparkın ve denizimizin olmaması bizim üzerimizde ciddi anlamda üzüntü bırakıyor, konfor eksikliğine neden oluyormuş. Az önce bahsettiğim, şu anki evimizde eksik olan bütün özellikleri barındıran yeni bir ev diliyorum.

Az önce hayalimizdeki evden bahsederken üç katlı bir otopark dilemiştim. Ama şu anda bu otoparka koyacak bir tek benim yakışıklı (arabadır kendisi tam bir mangal canavarı) var. Geriye kalan bütün boşlukları dolduracak kadar lüks arabamız olmasını diliyorum.

İşte elime bir sihirli kalem geçtiğinde dilediğim ilk beş şey buydu. Şu anda hayatımdan çok memnunum bu dilediklerimi iyi ki dilemişim.

(Visited 30 times, 1 visits today)