Sihirli Kalem

Elime sihirli kalemimi aldım ve benim için gerçekleşmesi önemli ve özel dileklerimi anlatmak için sabırsızlanıyorum. Yazmaya başlamadan önce düşündüğüm için bir sürü dilek geçirdim içimden. Yazıya hepsini dökmeyeceğim tabii ki.

İleride çok iyi bir futbolcu olmak istiyorum.Futbol konusunda çok yetenekli olmamama rağmen çalışıp ilerletebileceğimi düşünüyorum. ünlü futbolcuların maçlarını izlerken kendimi sahada hayal ediyorum. o ünlü futbolcu benim ve attığım gollerin coşkulu tezahurat sesleri kulaklarımda…

İkinci dileğimse dünyada kullanılan bütün dilleri konuşup anlayabilmek. Dünyayı gezmek ve türlü ülkelerden, türlü insanlarla arkadaşlık kurmak istiyorum. Bunun için de onlara  kendimi ifade edebilmeli, onları anlayabilmeliyim.

Üçüncü hayalim içinde bulunduğumuz mikrop saçan şu illet salgının ortadan kalkması. Arkadaşlarımla sadece o soğuk ekran arkasından konuşmaktan çok sıkıldım. Onlarla parkta bahçede saatlerce koşup oynamak istiyorum. Öğretmenlerime sarılmak istiyorum.

Bir diğer hayalimse şu an 6 aylık olan kardeşimin bie an önce büyümesi. Küçük olduğu için paylaşımlarımız çok az. Yaşı bana yakın olsaydı onunla dilediğimizce oyun oynayabilirdik.

Acaba gökyüzünün derinliklerinde hayat var mı? Gezegenlerde canlılar yaşıyormu ? İnsanlar sadece dünya üzerinde mi? işte benim beşinci ve son dileğim bu soruların cevabını bulmak. Bu sorulara cevap bulabilmek için gökyüzünün derinliklerini dolaşabilmek isterdim.

(Visited 19 times, 1 visits today)