Sihirli Kalemim

Arkadaşlarımla birlikte bir seyahate çıkmıştık. Bir süre sonra yollarımızı ayırmamız gerekti ama çok geçmeden buluşacağımız yerde yoklardı. Önce birazdan gelirler diye düşünmüştüm. Ama aradan neredeyse yarım saat geçmişti. Korkmuştum; ya onlara bir şey olmuştu, ya da bana şaka yapıyorlardı. Yoksa beni unutmuşlar mıydı? Ben ne olur ne olmaz bir beş-on dakika daha orada kaldım. Fakat kimse gelmedi. Seslendim, kimse cevap vermedi. Ben de onları aradım ama hiç bir şey bulamadım. Ormanın tam ortasındaydım. Birden garip bir ses duydum. Sanki bir kapı gıcırtısıydı! Yakınlarda sığınabileceğim bir yer olmalıydı. Sesin kaynağını bulmam pek zaman almadı. Karşımda bir kulübe  ve bahçesinde bir kadın vardı. Kadın bana tuhaf gelmişti sanki sihirliydi. Ben de tek seçeneğim olduğu için onunla beraber onun kulübesine girdik. Bana sıcak bir çay ve biraz kurabiye getirdi. Biraz içine kapanıktı. Bana çok iyi davrandı. Fakat ben güvenemedim. O yattıktan sonra gizemli kulübedeki odaların içine baktım. Odaların birinde 1 sandık gördüm. İçine baktığımda bir kalem vardı ve kapı arkamdan kapandı. Korkmuştum. Yanında bir not vardı. Bu kadında bir şeylerin ters olduğunu biliyordum. Çok geçmeden notu okumaya başladım. Notta:

-Bu bir sihirli kalem. Bu kalem dileklerini gerçekleştirecek. Dileklerinin gerçekleşmesi için yandaki kağıtların birine Ne istiyorsan cümle şeklinde yaz. Ama unutma ki sadece 5 cümle yazabilirsin.

Hemen yanımdaki kağıtlara baktım ve hemen bir tanesini aldım. Kalemi alıp hemen arkadaşlarımın yanına dönmeyi ve sağlıklı olmayı diledim. Kalan 3 dileğim için kalemi ve kağıtlardan birkaçını yanıma aldım. Bunları başka zaman acil durumlar için saklıyorum. Şu an mutluyum ve arkadaşlarımlayım.

(Visited 11 times, 1 visits today)