SİHİRLİ KAPI

Merhaba, benim adım Kemal. Benim odamda sihirli bir kapı var. Bu kapıdan geçerek bazen fantastik diyarlara, bazen sihirli bir okula, bazen farklı ülkelere ve daha nicelerine gidebilirsiniz. İlginç değil mi? Tabii bu kapıdan neredeyse hepimizde var, bu kapı bizim kitaplığımız.

Benim kitaplığımın bir bölümünde beni fantastik dünyalara götüren, eğlendiren, aynı zamanda da en sevdiğim kitap serilerinden biri olan Harry Potter kitaplarım var.  Bu kitaplar bana annemin hediyesi. Annem de Harry Potter’ı çok sever. Eskiden kitap yayınlanır yayınlanmaz alır, sevinçle okurmuş. Şimdi kitapları benim oldu. Bu kitaplar benim için çok özel çünkü hepsi 1. baskı ve çok kıymetliler. Bir tane de asam var. Bana doğum günümde alınmıştı. Onu elime alıp büyüler yaptığımda, sanki gerçekten Hogwarts’a gidiyorum. Harry Potter’ın yazarı J.K Rowling’in diğer kitaplarını da çok seviyorum. Bazıları beni büyücülükte geçmişe, bazıları ise beni bir krallığa götürüyor.

Kitaplığımdaki J.K Rowling rafı

En sevdiğim serilerden bir diğeri ise Canavar Peşinde serisi. Beni fantastik canavarların olduğu, adrenalin dolu bir dünyaya götürüyor. Tam 60 tane canavarla savaşırken Tom ve Elenna kadar cesur ve başarılı olamazdım sanırım. Yine de çok eğlenceli kitaplar. Avantia’dan başlayarak bir sürü yere gittim. Kitabı elime aldığım zaman sanki bir zaman makinesi beni alıp götürüyor. Bir de küçük de olsa büyütmek istediğim birkaç mangam (anime kitabım) ve en sevdiğim karakter Naruto’nun figürleri var. Bunları bana arkadaşlarım hediye etti.

Kitaplığımdan açılan başka bir kapıdan Afrika’ya başka bir kapıdan ise İtalya’ya gidiyorum. Aslında bu kapılar sınırsız. Her yeni bir kitap edindiğimizde yeni bir yere, yeni bir maceraya kapı açıyoruz. Kitaplığımda bulunan kitapları çoğaltmak, henüz daha okuyamadıklarımı okumak için sabırsızlanıyorum.

Aynı zamanda hayalimde de her zaman gidip eğlenebileceğim bir kütüphane var. Hem çalışırken hem de keyfime bakarken. Hayalimdeki kütüphanede her yer tabii ki de kitap dolu. Bir bölmesinde herkes için ayrı bir okuma ve çalışma alanı var ve bu alanlar oldukça fazla ki yer kavgası olmasın. Ayrıca bu alanlar ses geçirmezler yani içeride online buluşmalar bile yapabilirsiniz. Okuma ve çalışma kitapları farklı yerlerde bulunuyor. Çok büyük bir mekan ancak kartınızı okutarak bir yol tarifi alabiliyor ve içeride bulunan kitaplardan yine kartınızı okutarak ve süreyi belirleyerek ödünç alabiliyorsunuz. Kitabı içeride inceleyip rafına geri de koyabilirsiniz. Çalışırken ise kendiniz için olan bölmeye girerek odaklanabiliyorsunuz. Bence çok güzel bir yer. Bütün gün kitapların arasında gezebiliyor ve kitapları aramak yerine yerini direkt görebiliyorsunuz. Koca bir günümü burada geçirebilirim.

(Visited 16 times, 1 visits today)