Sihirli Kurabiyelerim

Benim sihirli kurabiyelerimi yiyenlerin gözleri görmüyorsa ya da bozuksa, gözleri düzelir. Ya da işitme engelliyse veya çok yüksek sesle konuşulunca ancak duyabiliyorsa o kişinin duyma problemi çözülür. Sigara içiyorsa ve bırakmak istemiyorsa yine de bırakır; ya da bırakmak istiyor ama bırakamıyorsa düzelir. Böylece kanser olmaz.

Benim kurabiyelerimi yiyenlerin kanatları çıkar ve sihir yapabilir hale gelirler. Şarkı söylemeyi çok seviyorlar ama sesleri kötü ise şarkı söyleyebilir hale gelirler. Ya da jimnastik yaparken canları çok acıyorsa ya da çok esnek değillerse esnek olurlar. Maçlarda hiç gol atmıyorlarsa ya da iyi kaleci olamıyorsa iyi gol atar ve iyi kaleci olurlar. Sınavlarda başarılı olamıyorsa başarılı olur. Rusça ya da İngilizce’yi çok iyi konuşamıyorsa çok iyi konuşur. Bir kardeşi yoksa ya da bir ağabeyi ya da bir ablası yoksa ağabeyi, ablası ve kardeşi olur. Eğer başka bir ülkeden geldiyse ve konuşamıyorsa konuşabilir. Hiç arkadaş edinemiyorsa arkadaşları olur.

Benim kurabiyelerimden yiyen kötü insanlar  iyi kalpli olabilir.  Yiyenler iyi kalpliyse imkansız bile olsa her şeyi yapabilir ve üstesinden gelebilir duruma gelir.

(Visited 80 times, 1 visits today)