SİHİRLİ TEBEŞİR

Beştepe Üniversitesi Rektörü Gökhan Ünlüer ve arkadaşları;  dünyadaki tüm sorunların bilim alanında eğitim gören öğrencileri Meriç Ata Ceyhan tarafından icat edilen sihirli tebeşir sayesinde son bulacağını açıkladılar.
Tüm dünyanın heyecanla takip ettiği, belki de yeni bir çağın açılmasına sebep olacak bu buluş dünyamızda halen yaşanmakta olan birçok olumsuzluğa çözüm getirecek. “Sihirli tebeşir” isimli buluş ile sağlık, eğitim, spor ve diğer pek çok alanda yaşanan sorunların çözümü olacak gibi görünüyor. Sağlık alanında; sihirli tebeşir ile yazılan reçetelerle hastalar çok çabuk iyileşebilecek, şehir planlaması konusunda; deprem riski olan binalar sihirli tebeşir ile güçlendirilecek, sosyal alanlarda; ihtiyaç sahibi insanların bütün ihtiyaçları sihirli tebeşir ile çizilerek kendilerine ulaştırılabilecek. Güzel dünyamızdaki tüm olumsuzlukları gidermek ve daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek için hepimiz elimize birer “sihirli tebeşir” alarak işe başlamalıyız.
Bu icadın öncelikle Korona virüs pandemisinin yok edilmesi için kullanılmasına karar veren veren Mucit Meriç Ata, “Uzun yıllardır kurduğum hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.” diyerek duygularını dile getirdi. Beştepe Üniversitesinde halen boş duran, Nobel ödülü duvarı bu yıl büyük ihtimalle Sihirli tebeşirin mucidi MERİÇ ATA CEYHAN ile doldurulacağı tahmin ediliyor. Bütün insanların derinlerinde bir yerlerde “sihirli tebeşir” olması dileğiyle…

 

(Visited 10 times, 1 visits today)