Şimşek Hırsızı 1. Bölüm

Merhaba arkadaşlar bugün Percy Jackson serisinin 1. kitabını yani Şimşek Hırsızı (The Lightning Thief) adlı kitabı tanıtacağım. İşte başlıyorum.

percy-and-grover-percy-jackson-and-the-olympians-9806822-604-325-29s6auy

Percy Jackson sıradan bir liseliyken bir anda gittiği okul gezisinde hayatı değişir, hemen anlatıyım. Percy Jackson okul gezisi ile Yunan Mitolojisi müzesine gitmiştir. Orada bir ”furya” ona saldırıp şimşeği ondan istemiştir, tabi ki de Percy Jackson ne dediğini anlamaz ve tam o sırada Bay Brunner ve Kıvırcık içeri girer. Bay Brunner aslında tekerlekli sandalye kullanır ama ”furyayı” tehdit eder. Furya uçan bir canavardır ve Percy Jackson’ı bırakıp kaçar. O sırada Kıvırcık ve Bay Brunner aralarında konuşmaya başlar. Bay Brunner artık Percy’i bulduklarını ve başka çarelerinin kalmadıklarını söyler. Kıvırcık’a onu kampa götürmesini ister. Ve Percy Jackson’a bir kalem verir ve onu başı dertte olduğunda kullanmasını öyler. Percy Bay Brunner’ın ne demek istediğini anlamaz ve bu bir kalem diye itiraz eder. Sonrasında yola koyulurlar Kıvırcık Percy’nin üvey babasına saldırıp annesini aldıktan sonra yola koyulurlar. Yolda bir ”minator” onlara saldırır ve Percy’nin annesini kaçırır. Aynı zamanda Percy Kıvırcık’ın bir ”satir” olduğunu öğrenir yani yarı keçi. Percy annesinin kaçırıldığını görünce sinirlenir aslında minator onu toza dönüştürmüştü ve Percy annesi öldü sanar. Percy kalemin ucuna basar ve kalem bir an kılıca dönüşür. Percy kılıç kullanmayı bilmiyordu ama yine de savaşmaya yeltendi. Kılıcını yere düşürdü ama minator ona saldırdıktan sonra ağaca çarpar ve çıkmaya çalışırken  boynuzlarından biri ağaçta kalır. Percy ağaçtan boynuzu alır ve minatora saplar. Minator ölür ve aynı zamanda Percy bayılır. Uyandığında revirde olduğunu görür ve bütün olanları rüya sanar ama Satir Kıvırcık’ı görünce rüya olmadığını anlar artık kamptaydı, bu kampın ismi Melez Kampı.

Kıvırcık hemen Percy’e etrafı gezdirir. Ve ona koruyucu olduğunu anlatır. Percy ise kendisinin bir kahraman olacak kadar güçlü olmadığını söyler. Bunun üzerine Kıvırcık ona ”Sen bir minator yendiysen normal biri olamazsın” der. Ve Percy kampta Bay Brunner’ı görür ve çok şaşırır, Bay Brunner yarı attı. Sonra Bay Brunner onu görür ve yanına gelir, orada ona kampta adının Kheiron olduğunu söyler. Ve Percy’i kamptaki odasına götürür. Percy bu odanın kendisinin olmasına şaşırır çünkü büyük ve nehir kenarında çok güzel bir odadır. Percy üç dişli yabayı alır ve nehre bakar. Ve sonra babasının Poseidon olduğunu anlar. Poseidon 3 büyük Tanrı’dan biridir. En sonunda Kheiron onu burada kalmaya ikna eder. Herkesi başına toplayıp onu herkesle tanıştırır ve bir oyun oynanmasını ister: ”Bayrak Kapmaca” Percy’i hangi takımın alacağını sorar ve Luck onu kendi takımına ister.

Devamı gelecek.

(Visited 228 times, 1 visits today)