Sincap ve Ayının Arkadaşlığı

          Bir gün yavru bir ayı ormanda gezintiye çıkmış, yürümüş yürümüş bir tane sincap görmüş. Sonra sincap demiş ki ona, fındıklarımdan yemek ister misin? Yavru ayı da, evet yemek isterim. Yemişler ve ertesi gün annesi ve babasıyla yavru ayı gezintiye çıkmışlar. Bu sefer yine sincabı görmüşler ama bugün sincabın doğum günüymüş. Sincap, seninle dün arkadaş olmuştuk, partime gelmek ister misin? diye sormuş. Yavru ayı demiş ki ”Ben gelemem, çünkü arkadaşım beni evlerine çağırdı.” Sincap, o zaman çağır o da benim partime gelebilir, demiş. Yavru ayı kabul etmiş.

            Yürümüşler, yürümüşler ve arkadaşlarının evine gelmişler. Arkadaşlarına demiş ki,” Benim bir arkadaşım var, arkadaşım bizi doğum gününe çağırdı. Gelmek ister misiniz?” diye sormuş. Arkadaşı da demiş ki, ” Olur gelelim.” Sonra hep birlikte yola çıkmışlar ve sincabın doğum gününe gelmişler. Sincabın doğum gününde pastalar, kekler, börekler ve daha birçok şey varmış. Sonra sincabın birçok arkadaşı varmış. Kaplan sincaba ayının kim olduğunu sormuş. O da arkadaşı olduğunu söylemiş.

            Kaplan da demiş ki ”Bunu duymaya hazır mısın? Ayı benim en yakın arkadaşım.” Sincap bu duruma hem şaşırmış hem sevinmiş. Ve dans etmişler. Bu hikâyede burada bitmiş.

(Visited 55 times, 1 visits today)