Singapur Halkı ve Davranışları

Singapur’ un tarihi yukarıda resmini gördüğünüz asya aslanı ile başlamaktadır. Bu aslanın Singapur adasının koruyucusu olduğuna inanmışlardır.

Singapur insanları, ülkeyi bir aslanın temsil etmesinden de anlaşılacağı gibi hayvanları ve tüm canlıları seven,  işlerini seven,  bütün kurallara uyan hoşgörülü, bizim ne söylediğimizi anlamaya çalışan ve son derece saygılı insanlardır.

Bütün iş alanlarında çalışan insanlar ne iş yaparlarsa yapsınlar işini seviyor, Temizlikçiler bile seviyor. Bu Singapur halkında hiç fakir yani sokakta yaşayan yoktur. İnsanlar fakirlere para veriyor ve hiç suçluluk, hırsızlık yoktur. İnsanlar hiç kötülük yapmıyor çünkü suça karşı cezalar çok fazla.

 

 

Parasını deniz ticaretinden kazanan Singapur arazisi az olduğu için yeraltına da binalar yapıp okyanusu da betonla doldurmaktadır.

 

 

 

 

Yollarını düzenli yapan bu devlet toplu taşıma konusunda da çok gelişmiştir. Hiç trafiği de olmayan bu ülkenin itfaiyeleri, karakolları, hastaneleri, havalimanları, AVM’leri ve eğlenmek için yapılan yerleri de fazladır. Dünyadaki ilginç yapıların da birçoğu bu ülkede bulunmaktadır.

  BEĞENDİĞİNİZ VE KONUYU ANLADIĞINIZDAN MUTLULUK DUYARIM!

GÜLE GÜLE      

(Visited 274 times, 1 visits today)