SIRADAN BİR PAZAR GÜNÜ

Sıradan bir pazar sabahı yatağımda huzur içinde uyuyorum. Ama birazdan her zaman olduğu gibi babam erkenden kalkacak ve mutfakta patates yapacak. Her pazar kahvaltıda fırında patates yemekten sıkıldım ama babam patates yapmaktan sıkılmadı. Patates yaparken çıkardığı gürültü de cabası.

 

Mutfaktan gelen gürültü nedeniyle birazdan kalkacağım. Benden sonra da annem kalkacak ve kahvaltı sofrasını hazırlayacak. Öğleye kadar sürecek güzel bir kahvaltı sonrası ben derslerime, babam gazetesine, annem de mutfaktaki işlerine odaklanacak.

 

 

Sonra demokratik bir ortamda babaanneme mi gidelim, AVM’ ye mi gidelim yoksa evde mi kalalım seçimi yapılacak. Genelde benim isteğim üzerine AVM’ ye gidilecek. Sinemada güzel bir film varsa babamla ben sinemaya gireceğiz.

Akşama doğru eve döndüğümüzde de her pazar akşamının klasikleşmiş yemeği olan kıymalı, yoğurtlu makarnanın hazırlıklarına başlarız.

Sonrasında ben okul için çantamı hazırlarım ve zor da olsa uyumak için erkende yatağa girmeye çalışırım. Ama her pazar olduğu gibi beni uyku tutmaz.

İşte benim için sıradan bir pazar günü…

(Visited 341 times, 1 visits today)