Sırlar

Sırlar… Ne garip şeyler değil mi? Gizli kalmasını istediğimiz ama elbet bir gün ortaya çıkan. Sırlar bazı  insanları birbirinden uzaklaştırırken, bazı insanları da birbirine kenetliyor. Peki ya hayatınızı etkileyen sırlar.

Üniversite yılları bitince uğraşacak yeni şeyler arıyor insan kendine. Bense ilk önce bir restoranda işe girip oradan kovulunca kendimi tamamen telefona verdim.  İnternet’in gizemli ve tehlikeli dünyasında kaybolmuştum. Uzun zamandır konuşmadığım arkadaşlarımı bulup onlarla buluşmaya başlamıştım ama asıl hikaye onla tanıştığımda başladı. O kim mi? O beni ilk başta kendisine inandırıp sonra kalbimi kıran kişi. İnsanlara neden güveniriz? Hemde bizi kıracaklarını bile bile. Benim hikayem asıl burada başlıyor. Okuldan ayrıldıktan ve işten atıldıktan sonra bunalıma girmiştim. Kulağa şimdi çok saçma geliyor ama sosyal medyadan birisiyle tanışıp konuşmaya başladım o başka bir şehirde oturuyordu ama o zamanlar bunun bir önemi yoktu. Onunla konuştukça ona bağlanmaya başlamıştım. Çevremdekiler ona güvenmem konusunda beni uyarsa da onları dinlemedim. Aileme yalan söyleyip onun yaşadığı şehre gittim orada iki hafta kalacaktım. gittikten sonra onunla buluştuk ve gerçekten iyi anlaşmaya başladık. Gitmeme az kalmıştı, bana yaşadığı şehri gezdiriyordu bir pastahane’ye gidip oturduk o bize kahve almak için sıraya girdiğinde masada yalnız kalmıştım. Tam telefonuma dalmışken onun telefonun sesiyle irkildim ve telefonuna baktım. Şifresini biliyordum telefonunu açınca dün gece başka bir kızla yazışmalarını gördüm hemde çok samimi konuşmalardı bunlar. Ben onun telefonuna bakarken o endişeli bir yüzle bana bakıp ”Sakın o telefonu açma.” diye bana bağırdı. İlk defa bağırıyordu çok sinirlenmiştim. ve oradan hemen kalktım. Bu hikayeyi arkadaşlarıma anlattığımda beni desteklemek yerine onlar bana ”Ben sana söylemiştim.” dediler. O gün anlamıştım kimseye bir daha güvenip sır vermemem gerektiğini.

İnsanlar şeytani varlıklardır ne yapacakları hiçbir zaman belli olmayan. İçine atarsın içinde patlar içini açarsın insanlara felaketlere sebep olur. Artık her şey içimde tutuyorum ben kırılsam da en azında insanlar mutlu oluyor.

 

(Visited 24 times, 1 visits today)