SİTE SAKİNLERİNE EVCİL HAYVANLAR HAKKINDA MEKTUP

ÇİÇEK APARTMAN SİTESİ SAKİNLERİ                                                                                                  07.11.2020

ÇANKAYA / ANKARA

 

Değerli Site Sakinleri,

Son zamanlarda sitemizde büyük bir kargaşaya ve kaos ortamına sebebiyet veren, sitemizde bulunan evcil hayvanlar konusuna önümüzü açacak, bizi rahatlatacak ve herkes için kabul edilebilecek bir çözüm getirmek amacıyla bu mektubu siz değerli site sakinlerine yazmaktayım. Evcil hayvanlar insanlara zarar vermeyen hayvan türleridir. Onlar eğitilmiştir ve adı üstünde evcildir. Ev-cil yani ev için özel olarak adapte olmuş hayvanlardır. Bu sebeple sitemizde ve apartmanlarımızda evcil hayvan bulunması aslında sizin açınızdan görüldüğü kadar büyük bir sorun değildir.

Tabi ki bazı insanların kedi tüyüne, köpeklere… yani genel olarak sitede hatta apartmanda bulunabilecek hayvan türlerine alerjileri olabilir. Onların olduğu katlara evcil hayvan koymaz isek bu sorunu da kökünden çözmüş oluruz. Bu bazı site sakinleri için geçerli bir çözüm olarak görünmez ise, siz sitedeki ve apartmandaki sorunlara mektup yazarak kendi çözümlerinizi de bütün site sakinlerine iletebilirsiniz. Ne de olsa sitemizde pano bulunmakta, yani herkesin fikrini apartman ve site girişlerinde bulunan panolara asarsak çok kolay bir şekilde, efor harcamadan bir çözüm bulma olanağı doğar. Gelelim bu hayvanlardan korkan site sakinlerimize, sizler de internet aracılığı ile korkularınızı yenmek için çözümler bulabilirsiniz. Tabi bu bana gerçekten hiçbir şey ifade etmiyor, benim bu konuda kazancım olmaz hatta tek kaybım internet aracılığı ile izlediğim videoda kaybettiğim ve geri kazanamayacağım vakittir diyenler de aramızdan çıkacaktır elbet. Bunun için psikologlardan ve bu konu ile ilgilenen uzman insanlardan da (büyük ihtimal ile para karşılığında) yardım alabilirsiniz. Bu ücretlerin toplamını aidat olarak yansıtamayacağımız bilgisini de şimdiden vermiş olayım ki sonradan herhangi bir sıkıntı çıkmasın. Eğer “Bu iki çözüm de bana hiçbir şey ifade etmiyor, bana gerçek ve kalıcı çözümler lazım!” diyorsanız eğer son bir çözüm yolum daha var. Önceden de dediğim gibi sizin de kendi çözümlerinizi göndermenizi bekliyorum. Ne de olsa fikirler paylaştıkça artar. Evcil hayvanlardan pek de haz etmeyen site sakinleri, evcil hayvanları seven site sakinleri ile beraber korkularını yenmeye çalışabilir. Bu hem aranızdaki dostluk bağını güçlendirir hem de çok etkili bir çözüm yolu olur.

Gösterdiğiniz saygı, bunu okumaya harcadığınız vakit ve ürettiğiniz çözümler için siz site sakinlerimize çok teşekkür ediyorum. Çözüm bulmanızda başarılar dilerim.

Saygılarımla…

 

Çiçek Apartman Yönetim Kurulu Üyesi Arda Tülek

(Visited 36 times, 1 visits today)