Sitelerde Evcil Hayvan

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere sitelerde evcil hayvan beslenmeli mi beslenmemeli mi konusu hakkında düşüncelerimi söyleyeceğim.

İlk olarak Bende bir hayvan sahibiyim ve hayvanları çok severim. Ama sitede bazı kişilere sıkıntı yaratabiliyor. Özelliklede çıkardıkları sesler bazı site sakinleri rahatsız edebiliyor ya da korkuyor olabiliyorlar. Bence bu kararı almak için sitede bir oylama yapılabilir ve oylama sonucunda istemeyen bir kitle varsa yasaklanır istemeyen bir kitle yoksa evcil hayvan sitede serbest olur. Ama bence her zaman evcil hayvanlar serbest olmalıdır. Çünkü onlar çok masum ve şirin hayvanlardır. Zaten insanlara hiçbir zararı dokunmadan yaşayabiliyorlar. Çevreye rahatsızlık vermeden evcil hayvanlarımızla birlikte uyumla yaşayabiliriz. Bunun için biraz hoşgörü ve karşılıklı iyi niyetin yeterli olduğunu düşünüyorum. Örneğin; Bizim sitemizde köpekten çok korkan biri yaşıyor. Biz onu gördüğümüz zaman köpeğimizin tasmasını sıkıca tutarak ona doğru gitmesini engelliyoruz. Komşumuz ise ara sıra köpeğimize ödül maması vererek iyi niyetini gösteriyor.

Sonuçta insan ve hayvan sevgisinin olduğu her yerde karşılıklı iyi bir diyalog vardır. Ben hayvanları sevmeyen kişilerin insanları da sevebileceğini düşünmüyorum. Ancak hayvanlardan korkmalarını kabullenebilirim. Onlara zarar vermek isteyen ve seslerine varlıklarına hiçbir sebep olmadan tahammül edemeyen kişileri anlayamıyorum.Benim görüşlerim bu kadardı             

(Visited 331 times, 1 visits today)