Size Önermek İstediğim Kitaplar

Okuyup çok beğendiğim bazı kitaplar var. Bu kitapları size söylemek istiyorum. Kitapları aşağıya yazdım.

İlk önerim Çıtır Çıtır Felsefe serisi. Bende bu seriden dört kitap var. Bende olan kitapların adları; İyi ve Kötü, Mutluluk ve Mutsuzluk, Oğlanlar ve Kızlar, Aşk ve Dostluk. Bu serinin toplam otuz kitabı var. Tüm kitaplar otuz dokuz sayfa.

İkinci önereceğim kitabın adı Arkadaşıma Veda. Bu kitabı Zülfü Livaneli yazmış. Bu kitap aslında Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatıyor. Her bölümün başında başlık yerine her olayın tarihi yazılı. Çok güzel bir kitap. En sevdiğim ve özellikle önereceğim bu kitap. Resimli bir kitap ve tam yüz seksen yedi sayfa.

Sıradaki kitap aslında bir hikaye kitabı değil. Bu, çocuklar için bir ansiklopedi. Kitabın ismi “Nedir ve Nasıl Oluşur?” Bu minik ansiklopedi dört bölüme ayrılmış. Bu bölümler; Doğa, İnsan Bedeni, Gündelik Yaşam, Bilim ve Teknik. Bu ansiklopedinin her sayfasında iki tane küçük bilgi var. Bu ansiklopedi yüz üç sayfa.

Son olarak Harry Potter kitaplarını size öneriyorum. Bu serinin yedi kitabı var. Ben ilk beş kitabı sesli kitap olarak dinledim. Dört kitabın da filmini seyrettim. Daha sonra kitapları baştan okumaya başladım. Şu an ikinci kitabı Harry Potter ve Sırlar Odasını okuyorum.  Bu kitaplar en az iki yüz elli sayfa.

Bu kitaplar size önermek istediğim kitaplardı. Umarım siz okuyup beğenirsiniz.

(Visited 135 times, 1 visits today)