Sofistike Aletin Sofistike Teknolojisi

Günümüz teknolojisi kuşkusuz birçok işin üstesinden gelebilecek nitelikte. Bu niteliklerin bize gündelik  ve gelecekte olacak olan yaşantımıza akıl almaz derecede yardımda bulunduğu bariz. Fakat biz bununla yetineceksek ne anlamı kalır? Her zaman daha iyiye gitmemizin sebebi budur. İnsanlar ve ihtiyaçları bu ikileme sokar bizi. Sofistike cihazlar ve kullanıcıları … Meslekler ve çalışanlar… Nedir bu ? Demek mantıklı gelir. Fakat yenilikler olmadan bir adım dahi yaklaşamayız medeniyet seviyesine. O denli her zaman üretir ve geliştiririz.

Bu yarışta elbet birçok şirket söz konusu. Hepsi işleri için zamandan tasarruf etmiş insanlık için çalışmıştır. Amazon, Apple, Nike ve daha niceleri. Benim favorim ise Apple’dır. Her ne kadar getirdikleri yeni güncellemeler işletim sistemlerinin bulunduğu cihazları yavaşlatsa da idol olmasını bilmişlerdir. Sebebi günümüz teknolojisini takip etmeleridir. Sebebi insan zevkinin ne olduğunun farkına varıp insanlara yönelik çıkarımlar doğrultusunda cihaz üretmeleridir. Bu birçok firmanın onların yolundan gelmesini sağlamıştır.

Evet. Pek çok yenilik getirdiler ama daha fazla getirmezlerse onların seviyesinde üretim yapan bir firmanın onları geçmeyeceği ne malum. Bu yüzden insanların parmak izi vesilesiyle telefonu açmak iyi bir fikirdi. Aynı şekilde yüz hatlarıyla oluşturulan şifre , kırılması zor bir durumda idi. Fakat teknolojinin ilerlemesi bize yeni olanakların kapısın açacaktır. Eğer ki onlar yeni bir şifre yöntemi geliştirmeselerdi . Belki de şirketin iflası çoktan gerçekleşmiş olurdu.

Bu yüzden benim düşüncem ve eğer yönetim üyeleri tarafından da kabul edilirse Iphone, Ipad cihazlarına bulundukları sekmeden bir önceki sekmeye geçebilmek için küçük de olsa bir şey. Evet diğer benzeri işletim sistemlerinde ve cihazlarda da var . Bunu fark etmek için çok uzağa gitmeye gerek yok . Samsung da haşır neşir olduğumuz aletlerden biri. Samsung ‘u Apple’dan ayıran en belirgin özellik budur.

Bu yeni gelecek güncelleme kullanıcının başka bir sayfaya geçmek gayesinde gerçekleştireceği birkaç hamleyi bire indirgemek gelecek olan güncellemenin yegane amacıdır. Bu arada bu güncellemenin cihaz üzerinde bir yerde bulunmayacağı  Samsung’tan esinlenildiğinin fakat kopya çekilmediğinin bir kanıtı olarak basın mensupları ve gerekli kişilere duyurulacaktır.

Genel olarak bu aşamalara gelmemizi sağlayan güncellemelere daha nicelere gitmemizi sağlayacaktır. Teknolojinin günümüzde güç israfına bile mani olacak gücü varken neden gereksiz uğraşlar için kullanarak medeniyet seviyesi ve dünyanın gelişimi gibi etkenlerin bir üst seviyeye gelmesine mani olalım ? Daha mutlu ve barış içinde bir gelecek için.

(Visited 63 times, 1 visits today)