Şok Etkisi

Belki de yaz, okul çocukları için yılın en gözde zamanıdır, çünkü tatil zamanı geliyor. Yaz aylarında derslerden güzel havanın ve rahatlamanın tadını çıkarmak için dokuz aydır çalışıyoruz. Bu yaz benim için özel oldu.

Haziran ayında büyükannemin kulübesine gittim. Büyükannem neredeyse tüm yıl ülkede. Kışın bile oraya gitmek kolaydır ve böyle bir şansı kaçırmaz. Muhtemelen, çoğu büyükanne gibi, çeşitli bitkiler dikmeyi ve çiçek yetiştirmeyi sever. Büyükanneme erkek kardeşimle birlikte gittim, bu yüzden sıkılmam gerekmedi. Neyse ki, tüm Haziran hava güneşli ve hiç yağmurlu değildi. Sabahları markete bisikletle gittik. Büyükanne çeşitli lezzetli kahvaltılar ile bizi memnun: ya krep veya krep, sonra çörekler veya kruvasan jambon ve peynir, bazen sadece kızarmış yumurta, ama delicesine lezzetli, domates ve taze otlar ile. Genel olarak, kulübede bir ay içinde, kardeşim ve ben her biri iki kilogram toparladık. Öğleden sonra güneşlenmek ve yüzmek için nehre gittik ve akşamları televizyonda haberleri ve bazı filmleri izlemek için büyükanne ile oturduk. Günbatımında bir bardak çilek çayı ile verandada kardeşim ile oturup sevdim. Bu aile ve doğa ile birlik anları benim için çok önemli.

Temmuz ayında, ebeveynlerimiz bizi şaşırtmaya karar verdi ve İtalya’ya bir geziye çıkacağımızı bildirdi! Kulaklarımıza inanamadık! İki hafta tatil planlandı, annem ve babam sahilde bir ev kiraladı. Birçok geziye çıktık ve denizde yüzdük. Dürüst olmak gerekirse, rehber dedi her şey kardeşim ve ben yakalamak için zor oldu, bu yüzden anne sadece bize kısaca önümüzde ne olduğunu ve neden bu bir turistik olduğunu açıkladı. Konstantin Kemeri, Borghese Galerisi, Vatikan Müze Kompleksi ve diğer birçok tarihi yer hakkında bize bilgi verildi. Birçok fotoğraf çektik ve eve geldiğimizde annem onları ayrı güzel bir albümde tasarladı. Evden ayrılmadan önce, tüm aile akrabalar ve arkadaşlar için hediyeler bulmak için dükkanlarda dolaştı. Yurtdışındaki ilk tatilim olduğu için bu gezi benim için çok unutulmazdı!

Ağustos ayının tamamını şehirde geçirdim. Arkadaşlarım ve sınıf arkadaşlarımın çoğu, tatiller için bir yere bırakıyorlarsa, Ağustos ayında geri döndüler, bu yüzden birlikte zaman geçirdik. Bu yaz birçok filmin prömiyeri gerçekleşti, bu yüzden bir ay içinde dört kez sinemaya gitmeyi başardım. Her hafta sonu, parkta çocuklar ve yetişkinler, ailem ve ben her türlü aktiviteyi yaptık. Hem yetişkinler hem de çocuklar için çeşitli ana sınıflar düzenleyen birçok etkileşimli site vardır. 12 Ağustos’ta arkadaşım Dima ve ben bir eğlence parkına gittik. Bu gün asla unutmayacağım! Aynı zamanda çok eğlenceli ve korkutucuydu. Ağustos ayının sonlarında okula hazırlanıyordum: Ders kitapları, kıyafetler ve okul malzemeleri aldım.

Bu yaz benim için çok meşguldü. Neredeyse evde oturmadım ve tatil boyunca okumamız istendiğimiz çalışmalar için zar zor zaman buldum. Ebeveynlerime ve arkadaşlarıma minnettarım, çünkü onlarsız tatillerim harika olmazdı.

(Visited 12 times, 1 visits today)