Sömestir

Ben bu sömestir tatilinde kardeşim, annem, babam, iki tane arkadaşım ve onların anne, babası ile Uludağ’a gittik.

Ankara’dan Uludağ’a yola çıktık, yolda evden getirdiğimiz şeker ve çikolataları yedik. Yaklaşık 5 saat boyunca yoldaydık. Oraya vardığımızda  ben ilk başta kızak ile kaymak istemiyordum ama iyi ki iki tane  kızak almıştık, çünkü kardeşim kaydıktan sonra arkadaşlarım Ece ve Eda da kaydı ben de nasıl bir şey olduğunu merak ettiğimden dolayı kaymayı denedim, çok eğlenceliydi. Uzun bir süre kaydıktan sonra annelerimiz bizi yemek yemek için otelin içine çağırdı.

Ben hiçbir yemeği beğenmediğimden dolayı sadece patates kızatması yedim normalde tatlı alacaktım ama doyduğumdan dolayı yemedim. Dışarı çıkmak istedik ama annem dinlenmemizi söyledi ben dinlenirken ilk defa sıcak çikolata içtim tadı çok güzeldi.

Yaklaşık 15 dakika sonra dışarı yine kızak kaymak için çıktık, kızak kayarken benim aklıma kardan adam yapmak geldi, kardan adam yapmayı denedik ama malesef kar çok yumuşak olduğundan dolayı kardan adam yapamadık.  Onun yerine karları üst üste koyup büyük bir yer oluşturduk, sonra da onun üstüne atladık bunu birkaç kez yaptık sonra kızak kaymaya devam ettik.

Kaydığımız yer otelin arka kapısının tam karşısındaydı. O kadar hızlı kayıyordum ki bir keresinde otelin kapısına kadar ulaştım, annem ve babam biryerlere çarparım diye çok korkmuştu. Birsürü yarış yaptık çoğunda ya ben ya da Demir yani kardeşim kazandı, Ece, Eda, ben, Demir hepimiz birinci oldulk. Bazen hile yapılmasına rağmen çok eğelenceliydi.

Akşam olup hava kararınca otelin içine girdik, Demir oda kartını alıp bizim odaya gitti, o gittikten birkaç dakika sonra biz de gittik, normalde  bizim odamıza gidecektik ama Demir bizi içeri almadı ve bu yüzden bizde Ece ve Eda’nın kaldığı odaya gittik. Ece ve Eda’nın annesi gelince ben kendi odamıza gittim, Demir’in beni içeri almayacağını düşündüm ama annem ve babam geldiğinden dolayı odaya girebildim. Sonra üstümüzü değiştirip uyuduk. ikinci gün sabah kahvaltıda güzel şeyler çıktı ama ben yinede sadece patates kızartması yedim. Yemeğimiz bitince üstümüzü değiştirmek için odalara gittik üstümüzü değiştirip dışarı  çıktık sonra kızak kaydık, aynı şekilde yine kardam adam yapmayı denedik ama olamadı.

Bu sefer yapmaya biraz daha yaklaşmıştık sonra yaptığımız büyük kardan adam gibi olan yerin üstüne atladık nasıl olduysa etraf dünkünden çok daha güzel gözüküyordu yine yemek vakti gelince içeri yemek yemeğe gittik ben her zamanki gibi patates kızartması yedim.

Sonra dışarı çıkıp kızak ile kaydık akşam olunca Ece ve Eda’nın odasında fotoğraf çekildik sonra kendi odamlarımıza geçtik üstümüzü zaten önceden değiştirmiştik bu yüzden direk uyuduk. 

Onlar annesinin ve babasının gelmesini bekledi, ben de odaya gidip uyudum. Son gün biraz dışarı çıkıp kızak kaydık sonrada valizlerimizi toplayıp Ankara’ya doğru yola koyulduk. Ankara’ya giderken Bursa’da Ece ve Eda ile yemek yedik sonra biz istanbul’a onlarda Ankara’ya gittiler.

Ben bu sene geçirdiğimiz Uludağ tatilini çok sevdim ve orada çok eğlendim.

(Visited 29 times, 1 visits today)