Son Apple Ürünleri

 

Apple cihazlarına neredeyse 3 ayda bir güncelleme getiriyor. Bu güncellemeler sistem, hata giderilme, yenileme güncellemeleri olabiliyor. Ve her yıl yeni telefonlar çıkarıyor ve bu telefonların diğer telefonlardan birçok farkı oluyor. Fakat bu farklar bazı sorunlara ve fiyat farklılıklarına sebep olabiliyor.

 

Bu yıl çıkacak olan Iphone 14 telefonlarda düşmeye karşı önlemler olacak ve bu önlemler şu şekilde olacak; Telefon köşelerinden küçük mini yavaşlatıcı fanlar, daha dayanıklı ekranlar. Başka olarak ta telefonun arkasında küçük bir ekran olacak ve ne yaptığınızı ya da ne dinlediğinizi görebileceksiniz.  Bu ekranların birinde pil birinde bir günde kaç adım attığınız gözükecek. Ayrıca katlanabilen bir telefon olacak ve bu telefonu katlayarak cepleriniz daha boş olacak ve ceplerinize daha çok şey sığdırabileceksiniz. Telefon şeffaf olacak ve artık iki tarafında da ekran olacak yani artık telefona nereden bakacağım düşüncesi olmayacak. Telefonda 2 ön kamera 3 tane de arka kamera olmak üzere 5 tane kamera olacak arkadakiler yine aynı 1 tanesi portre kamerası, bir tanesi makro kamera, bir tanesi de normal kameradır. Öndekiler ise 1 tanesi portre 1 tanesi de normal kameradır. Ön kameralar çentik kameraya dönecek ve kameralar daha az yer kaplayıp ekrana daha büyük ekran açılacak. Bataryalar artık daha kuvvetli olacak ve 5500 mAh. Gücünde olacak eskisi gibi 3 saat kullanıp anında bitmeyecek

 

Sistemsel olarak güncellemeler de ise artık istediğiniz dosyayı istediğiniz gibi yükleyeceksiniz fakat Ios yine de virüs taraması yapıp yüklemenize izin verecek. iTunes Store’da bölge farklılıkları olmayacak her ülke bir mağazadan alışveriş yapacak bu da her şeyin herkes tarafından alınacağı bir durum olacak. Yüz tanıması olan cihazlar maske taramasını yaptıktan sonra maske ile face id kullanabilecekler. Iphone X ve üzeri cihazlara touch id eklenecek ve giriş yapmak kullanıcı açısından daha kolay olacak.

 

iPad Pro cihazlarında arkasında bir çizim ekranı olacak ve oraya küçük çizimler yapabileceksiniz. iPad cihazlarında da kameralarında bir değişikliğe gidildi ve arka kamerası 3 kamera olacak yine iPhone 14 gibi bir makro, bir portre birde 16 mega piksellik bir kamera daha olacak. Bu sefer kalemi ücret ile almayacaksınız, Ipad aldığınız zaman yanında çıkacak bu çizim yapan kullanıcılar için büyük bir avantaj olacak. Çizim uygulamaları artık ücretsiz olacak çünkü uygulamalar Türkiye fiyatı ve birkaç ülkede de fiyatlardan dolayı şikayet eden kullanıcılar için sevindirici bir haber.

 

Apple’ın bu sene tasarladığı ve açıkladığı ürünler daha fazla fakat her şeyi yazarsak okunması günler sürer dahasını okumak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz

 

(Visited 7 times, 1 visits today)