Son Pişmanlık

Adım Selçuk 29 yaşımdayım ve dünyalar güzeli bir karım var, doğru vardı.Olaylar yaşanmadan öncesine kadar hayatım gayet normal ve sıradandı heyecanlı ekstra hiçbir şey yaşanmıyordu .Buna rağmen hayatımın en büyük tutkusu ve arzusu olan kadın her şeyi mahvetti .Hem de her şeyi.Bu olaylar ise onu o şekilde görmem ile başladı hem hayatımın çöküşü hem de hayatımın en büyük pişmanlığı kapıyı açıp eve girdikten sonra olacaktı. Ama size baştan başlayayım.

Karımın adı Aya o da benim gibi 29 yaşında ve dünyalar güzeli bir kadın.Simsiyah gece gibi saçlarında kaybolmamak imkansızdan da öte.Hele ki okyanus kadar derin gözlerinde dalıp da boğulmamak ,elde değil. Güneş gibi gülümsemesi ve volkan gibi ani ve güzel kahkahasıyla insanın hayran kalmaması olası gözükmüyor. İşte o böyle bir kız ve onu her şeyden çok seviyordum ta ki o güne kadar. Benim mesleğim pilotluk ve o gün de eve uluslar arası uzun bir yolculuktan dönmüşüm. Uçağımın kalkış tarihi öne alınmıştı ben de aya’ya sürpriz olması için habersiz karşılamak istedim o yüzden ona haber vermedim.En sonunda eve gelmiştim anahtarımla kapıyı açtım ama ev ölüm sessizliğindeydi anlık bir telaşla aklıma çok kötü şeyler geldi ve doğru olmamasın için tanrıya yalvarıyordum.İşte tüm bunlar sadece birkaç saniye içinde yaşanırken benim ömrümden neredeyse 20 yıl gitti sonuçta konu hayatımın aşkıydı.Odaya ani bir giriş yaptım ve o oradaydı karım yatağında masumca yatıyordu geldiğimde emin olmak için kalın ve yüksek bir sesle o nerede dedim işte bu da her şeyi ateşleyene bit soruydu o gece ona güvenmediğimi düşündüğünü söyleyip ağır bir tartışma yaşadık.Ertesi gün konuşmadık ben belirli süre için otelde kalmaya karar vermiştim.Ondan sonraki gün de konuşmadık ve ondan sonraki hafta da artık o merak etmeye başlamıştı beni arıyordum ama inadım yüzünden hiçbir defa geri dönmüyordum.O gün beni son defa aradığını hiç farkedemedim.Artık sinirim geçmişti beni en son dün aramıştı ve aldığım birkaç hediyeyle eve geri döndüm. Kapıyı o açsın diye anahtar kullanmadım sadece zile bastım ama açmadı en son anahtar kullandım .Tartıştığımız günkü gibi ölüm sessizliği vardı hemen yatak odasına gittim ve manzara karşısında betim benzim attı. Yere çöküp ağlamaya başladım çünkü o … O kendini asmıştı ve bunu yaklaşık birkaç saat önce yapmıştı.O hayret verici görüntüden sonra ilk başta kendime gelmem iki saatimi aldı sonra ayağa kalktım ve masadaki notu gördüm.Notta o gün için çok özür dilediği yazıyordu başta özür dilese hiçbir sorun olmazdı gibi şeyler yazıyordu. 

Olaydan seneler geçti ama hala onu özlüyorum. Deniz kenarında oturum kuşları izlerken ve olup biteni her zamanki düşünürken bakla falı baktığını bağıra çağıra söyleyen bir kadın yanıma oturup elini açtı. Ona baktım ve sadece dilenci olduğunu düşündü o yüzden ona para verdim.Ardından ise o da bana bir kağıt verip hemen uzaklaştı o gidince de kağıdı açıp baktım.Okudum sonra da denize bakarak ağlamaya başladım.Kağıtta yazan şey ise şuydu “O dolaptaydı”.

(Visited 24 times, 1 visits today)