Sonsuzluğun gerçek tarihi “10 Kasım”

Büyük ihtimal şuan herkes evinde oturuyor; ders çalışıyor, oyun oynuyor, işte ya da okulda ders görüyor. Peki kimin sayesinde? Evet büyük ihtimal hepiniz tahmin etmişsinizdir bile. 

Atatürk kesinlikle hepimizin burada rahat olmasının en büyük sebebidir.1881 yılında Mustafa adında bir bebek doğdu. Bu bebeğin güneş gibi saçları, kudretli bir şekilde dalgalanan deniz gibi masmavi gözleri vardı. Kim bilirdi bu güzel bebeğin yıllar sonra koca bir ülkeyi canı pahasına koruyup kurtaracağını…. Annesinin adı Zübeyde; babasının adı Ali Rıza idi. Çocukluğunda genellikle durmaksızın derslerine çalışırdı. Türkiye’de iken halkın yoksulluğu ile boğuşurdu ailesiyle birlikte. 6 yaşında babasını kaybeden Mustafa, onun son isteği olan okula yani Şemsi Efendi Mektebine gitmesi idi. Yıllar sonra büyüdü, asker oldu.

Savaşı yönetmeye devam ederken bir keresinde şaha kalkan atın üstünden düşmüştü. Kaburgası kırılmıştı. Kırılan kemik akciğerine batıyordu. Tedaviye ihtiyacı vardı ama o savaştı. Vatanı uğruna savaştı. 10 Kasım tarihinde büyük bir koma ile hayata gözlerini kapadığı söyleniyor ama Atam hala yaşıyor. Biz onu iyilik, mutluluk, saygı ve sevgi ile her zaman yaşatmaya devam edeceğiz.

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”

 

(Visited 102 times, 1 visits today)