Sonunda kurtuldum

Bugün yine bu pislik dolu hayvan barınağının bana ayrılan köşesinde uyandım havlama seslerine . Birinin geldiğini anlamıştım zaten çünkü yanımdaki bütün hayvanlar o gelen kişilere bütün şovunu yapıp bu barınaktan kurtulmak istiyordu ama bu öyle gözüktüğü kadar kolay değildi.

 

Yanımda daha yeni tanıştığım Dixie var o çok güzel cins bir kedi ve bence birkaç güne kalmaz gider diye düşünüyorum .Pablo, onunla da daha yeni tanıştım ama o köpek 2 yıldır buralarda eziyet çekiyor ,bana biraz anlattı ama çektiği acılar ne anlatılacak ne de dinlenecek gibiydi o yüzden benim de başıma gelir diye korkup geriye kalan kısmını dinlemedim .Ve son olarak küçük bir kedi olan Şirin ilk günden itibaren benim yanımda benim yanımda kalan kafes arkadaşım yemekleri beraber paylaşırız tabi gelen suyuda .

 

Bu barınağın sahibi İsmail bey ama biz kendi aramızda ona iso deriz .İso bu barınak için çok çalışmış bu işi sadece sahip olmuş olduğu hayvan sevgisinden açılmış ve halen işletmeye devam ediyordu ama çok zorluklar çekiyordu çünkü bu işten hiçbir gelir elde etmedği için maddi konuda zorluk çekiyor (sizinde kanarda ayırdığınız br para varsa hayrına bağış yaparsanız o bütün barınağın geçimi için çok yardımcı olmuş olursunuz). İso aslında 65 yaşında ve torunları da var onlar da bazen biz hayvanları sevmeye geliyorlar ve bu hafta burdalar.

 

Iso bizim suyumuzu koymaya gelirken taşıdığı kaptaki suyun bi kısmı yere döküldü ve Iso da tam o suyun üstüne bastı ve ayağı kaydı kafasını kenarda duran sandalyeye çarptı ve çarptığı bayıldı ve bizde içerdeki torununun görmesi için tüm gücümüzle bağırdık ve sonunda geli ve dedesini gördüğü gibi ambulansı aradı ve ambulans da hemen geli İso’yu götürdüler .Şu an durumunu bilemiyoruz ama umarım iyidir çünkü ondan başka biri kesinlikle bize bakamaz . 

 

Birkaç gün sonra içeri bir aile girdi iki çocuklu bir aileydi erkek çocuk köpek istiyordu ve kızıda bir kedi ,babaları ikisinide alabileceklerini söyleyince çocuklar sevinçten havaya uçtular va maalesef Iso işin başında olmadığı için yanımızda torunlarından birini çalıştırıyordu ve oda hemen yardımcı olmak için hangisini istersiniz diye gösterdi ve küçük kız beni işaretledi ve torun beni kafesten çıkarıp kızın eline verdi ve sıra kardeşine geçti oda bir köpek seçecekti ve oda 2 yıldır orada oturan Pablo’yu seçtı ve onuda hemen çıkarıp tasmasıyla çocuğun eline verdiler ve birkaç imza atıp aynı arabaya bindik çok heyecanlıydım yeni evimizi göreceğim için. 324

 

Sonunda vardık yaklaşık bi 30 dakikadır yoldaydık küçük kız beni ellerinde taşıdı evin içine kadar ve Pablo ile birlikte evi koşarak gezdık kocaman saray gibi bir evdi hayata geldiğim günden beri böyle mutlu hissetmemiştim.

Son 

(Visited 20 times, 1 visits today)