Sonunun Bambaşka Olması Gerekiyordu

Sonu kesinlikle böyle bitmemesi gereken bir dizi var. İsmi ‘Chilling Adventures of Sabrina’ ve hayatımda izlediğim en güzel dizi. Dizinin her sezonu inanılmaz derecede kötü bitiyor ama kötü derken merak içeren ve sevdiğim karakterin başına bir şey geliyordu. Bu da 9 ay boyunca yeni sezonun gelmesini iple çekmeme sebep oluyordu. Fakat 24 Ocak tarihinde  gelen 3. Sezonu beni ne kadar meraklandırsa da final bölümü beni inanılmaz derecede üzmedi. Çünkü neler olabileceğini tahmin ettim. Keşke 3.sezon böyle bitseydi dediğim birçok senaryo var…

Final bölümü beni ne kadar dehşete düşürse de kesinlikle farklı bitmeliydi. Caliban taşa hapsolmamalıydı. Onu gelip birinin kurtarmasını beklemek yerine kilden yapılma avantajını kullanıp o taştan çıkabilmesi gerekirdi. Sabrina’nın bazı şeyleri kolaylıkla yapmasına engel olabilirdi. Sabrina iki sezondur zaten başına inanılmaz derecede sıkıntı açmış biri. Bu sezonda kendi başına açtığı dertleri halletmesi zaten 7 bölüm sürdü. Bir de final sezonunda zaman döngüsünü kırmak yerine akıllıca oturabilirdi. Sabrina cehennem kraliçesi olmak için bir sezon uğraşmışken final bölümünde bu kararının arkasında durması gerekiyordu. Elde ettiği kraliçeliği almalıydı. Belki ilerleyen sezonlarda bundan vazgeçebilirdi ama bu sezon olmamalı. Tuhaf kız kardeşlerden Agatha’nın kardeşini öldürmesi yerine hainlik yapıp babası yani Papaz Blacwood’u öldürmesini isterdim. Greendale kasabasının sonunu getirebilecek bir canavar yaratan adamın aslında bölümler önce ölmesi çok güzel olurdu. 2 sezondur inanılmaz nefret edilen bir adamın 4. Sezonda ana karakterlerimizin başına yine papazın dert açması gerçekten şaşırılmaz derecede saçmaydı. Ben kendi senaryomda ölmesini isterdim. Sabrina final bölümünde geçmişe gitmek yerine yanlışlıkla geleceğe gitmeliydi ve orda yaptıkları yüzünden neler olduğunu görmeliydi. Gelecekte sıkışmış bir Sabrina ve günümüzde her şeyin yok olduğu ve sadece kuzeni Ambrose’un Sabrina’nın geçmişe gittiğini sanması, umutlu bekleyişini ve  kasabayı ele geçirmiş peganlarla nasıl yaşam mücadelesi verdiğini görmemiz lazımdı. Final bölümünde zaman döngüsünü kırmış bir Sabrina değil gelecekte sıkışmış bir Sabrina ile final yapılması lazımdı. Final bölümünün son sahnesinde ise geleceğe sıkışmış Sabrina’nın göreceği şey Greendale kasabasının artık cehennemin 10. Katı olduğunu görmesi ve Caliban’ın ismini söylmesei ile sezonun bitmesi lazımdı.

Sezon final bölümünde beni gelecek sezon için inanılmaz dehşete düşüren olayların olması beni gelecek sezonu beklerken eski sezonları izlemeye teşvik ediyor. Diziler gerçekten benim duygularımı yönlendiren şeylerden biri. Bir sevdiğim dizinin sezon finalini beğenmediğim de kendi kafamdan yazıyorum. Chilling Adventures of Sabrina’nın finalinin böyle olmasını çok isterdim.

 

 

(Visited 89 times, 1 visits today)