Sorumluluklarımızı Yerine Getirmenin Önemi

İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri, sorumlulukları ve inançlarıdır. Bu cümle aslında hepimizin her gün bir disiplin içinde uyanmasının ve bir şeyler için çalışmasının nedenini eksiksiz olarak özetliyor.

Hiçbir doktorun operasyonun ortasındayken “önemli bir işim var” deyip çıktığını duydunuz mu? Ya da bir avukatın “davanın pek bir önemi kalmadı, bugün duruşmaya gitmeyeceğim” dediğini? Sonuçları ne olurdu dersiniz? Hasta hayatını kaybederdi belki suçsuz bir insan yok yere cezalandırılırdı. Hatta belki o hastanın ya da davalının yerinde siz olabilirdiniz bunu hiç düşündünüz mü?

Her sorumluluğun kendince bir önemi ve yerine getirmemenin de bir sonucu vardır. Bu bilince sahip olan insanlar hayatta daima başarılı olur. İşinde başarılı birini göz önüne alalım, kesinlikle her sabah belli bir saatte uyanıyor ve sorumluluklarını tam zamanında yerine getiriyordur. Bu sayede insanların güvenini kazanıyor ve başarıyı yakalıyor. herkes başarılı olmak ister, peki sizde neden sorumluluklarınız için hep en iyisini yapmayasınız?

Bence bu yazıyı okuduktan sonra hepiniz ertelediğiniz bir şeyleri düşünmelisiniz ve bir daha ki sefere güzel bahaneler yerine güzel çözümler düşünmelisiniz.

(Visited 1.304 times, 1 visits today)