Canada, Nunavut Territory, Repulse Bay, Polar Bear Cub (Ursus maritimus) beneath mother while standing on sea ice near Harbour Islands

Sorunlarınıza Sorununuzu Sorun

İnsan doğar , yaşar ve ölür ve bu hayatı boyunca sürekli olaylarla karşı karşıya gelir hem iyi hemde kötü bu değişir ama kesin olarak yaşarlar. Bu olayların parçaları vardır . Çözüm ve oluş aşaması eğer çözüm kısmına geldiyseniz demek ki bir sorunun içindesinizdir. Bu sorunlarda size her türlü zorluğu yaratabilir. Bu sorunlar her türlü olabilir her ne kadar biz istemesek de . Ama yapmamız gereken bunları aşmak fakat bazen olmayabilir.
Asıl bilmemiz gereken bu zorlukların geçici olduğu ve biraz sabır ve azim ile atlatılabileceğidir.Lakin herkes atlatamıyabiliyor. Peki ya bu insanlar ne yapmalı ? Aslında bu sorunların üstüne gittikçe sorunların yavaş yavaş düzelmeye başladığı gözlerden kaçmayacaktır.İnsanların az bir kısmı bu sorunu ve çözümünü biliyor çünkü aslında temeli çok basit.Sormamız gerek kendimize ; benim sorunum , bunu sorun haline getirme nedenim ne diye ? Aslında bir nevi kendimizle soru – cevap yapmamız gerekiyor çünkü a kişisi için sorun olan konu b kişisinin umrunda bile olmuyor olabiliyor . Kendimize sormamız gerekiyor bunu gerçekten sorun haline getirmeye gerek var mı diye .Bazı insanlar gerçekten de sorun edilmemesi gereken şeyleri sorun ediyorlar bunlara küçük şeylerden büyük sorunlar çıkaran tipler deniyor ve genelde insanlar bu insanlardan uzak kalmaya çalışır ve genelde bu tarz insanlar yalnız kalır . Pozitif düşünmekte buna gerçekten yardım ediyor , bunlar benim sorunları aşmada kullandığım ve tavsiye ettiğim hareketler fakat hala aşamadıysanız alternatif bir yol daha var .
Aslında bu sorunları aşamamanız büyük bir problem değil çünkü bir kısım insan bu sorunları lehine kullanarak bu sorunlardan ders alarak bu sorunları onları daha da güçlü yapmasına izin veriyor . Örneğin ; bir işi zamanında teslim etmemek ,yemeğin ayarını yapamamak tabi bunlar basit örnekler zorlaştırmak gerekirse bir inşaat şefinin veya bir mimarın hatasından dolayı binada bir hata çıktığını düşünün sizce o kişiler bundan sonra ona daha fazla dikkat etmeyecekler mi ? Bir kişi yırtık pantalonunu diktirmek yerine ertelediğinde ve daha sonra o pantalonu giydiğinde o cebinden para düşmesi sonucunda diktirmeyecek m i ? Veya bir sınavı kazanamadığınızda o öğrenci bir daha sıkı tutması gerekntiğini düşünecek ve belki de gelecekte çok başarılı bir iş insanı olacak .
‘İnsanın en büyük dostu zorluklardır . Çünkü insanı karşılaştığı zorluklar güçlendirir.’ diyen Gasson’ın ne kadar haklı olduğunu bir kez daha görmüş olduk unutmayın ki bu size bağlı.

 

(Visited 67 times, 1 visits today)