BELGRADE - JUNE 17, 2014 Social media website logos Facebook, Twitter and other with like logo printed on paper and pinned on cork bulletin board

Sosyal Medya Bende! Gelin İki Laflayalım

Merhaba arkadaşlar ,

Ben Beştepe Koleji 10.sınıf öğrencilerinden Zeynep Naz. Bu ayki yazımda Instagram’dan takip ettiğimiz, Youtube’dan videolarını izlediğimiz, Snap’lerinden o an  neler yaptıklarını öğrendiğimiz sosyal medya fenomenlerinden bahsedeceğim.


YOUTUBE – YOUTUBERLAR

YouTube’da makyaj, oyun , challenglar, slime, korku videoları, şaka vb. videoları çeken Youtuberlardan söz etmek gerekirse:

 

  • RUHİ ÇENET

  • Korku, gizem, paranormal olaylar denince gelen ilk isim olan RUHİ ÇENET. Ruhi Çenet’in kendi kanalındaki videoların çoğu korku – gerilim içerikli olsa da bloğumun devamında bahsedeceğim youtuberlarla şaka ve challenge videoları  bulunmaktadır .

Videolarında bahsettği olayların kesinliği hakkında bir şey söyleyemem ama eğer gizemli şeyleri seviyorsanız bu videoları kaçırmayın .

 

ORKUN IŞITMAK

Herkese meraba ben Orkun” cümlesini  çok hızlı bir şekilde söylemesiyle videolarına başlayan Orkun Işıtmak; şaka, parodi, challenge vb. eğlenceli videolarıyla meşhurdur. Yüksek sayıda abonesi olunca yaptığı çılgınlıkların dozajı da artmakta. Bir gece boyunca kapalı bir AVM’de gizlice kalmak, böcek yemek , kendini bir defilede manken diye tanıtıp sahneye çıkmak yaptığı fantastik (!) olaylardan birkaçı.

 

 

DANLA BİLİC

”YALAK” demesi, Iphone 7 vermesi, 300 euroluk makyaj  fırçalarını bedavaya getirmesi ve yaptığı makyaj videolarıyla fenomen haline gelen Youtuber Danla Bilic.

Yaptığımız makyajlara niyetimizi belli eden isimler veren Danla kısa sürede fenomen olmuştur.

MAKYAJLARA VERDİĞİ İSİMLER:

SEVGİLİLER GÜNÜNDE SEVGİLİSİ OLMAYAN KIZ

FAKE HESAPTAN STALKERLIK YAPAN KIZ

KAYBETTİĞİN KIZA DÖN DE BİR BAK MAKYAJI

ENES BATUR

NDNG adındaki  kanalında oyun, challenge, şaka  hatta makyaj videosu bile bulabilirsiniz. 15 Ekim’de Ankara’ya hayranlarıyla buluşmak için gelmişti ama hayran sayısı 10 bin kişi civarında olunca can ve mal sağlığı için buluşma iptal edildi ve Enes sahnede sadece 1-2 dk. durdu. Bu yüzden hayranlarından çok fazla tepki aldı.

Ayrıca Türkiye’nin en çok izlenen videosu Enes Batur’a aittir. Youtube için üniversitesini dondurmuştur .

CEM YILMAZ

Sinema – televizyon dünyasındaki şöhrete Youtube’da da sahip olan ünlü komedyan Cem Yılmaz’ın Youtube’daki kanalında stand up gösterilerinden olan kesitler çok fazla ilgi görüyor .

 

 

 

 

KANALLAR

OHA DIYORUM !, YAP YAP,  BF CHICKEN GAMERS, MURATABİGF, BURAK OYUNDA… gibi bir çok oyun, şaka , challenge kanalları bulunmaktadır.


INSTAGRAM

Instagramda paylaştıkları kısa videolarla, foğtoraflarla fenomen haline gelenler:

 

 

 


AHMET-KARYA

Günümüz ilişkilerini, dramatize ederek komik bir üslupla instagramda 1-1,5 dakikalık videolarla paylaşan ikili kısa sürede çok ilgi görmüştür. Ahmet ilişkide kızı, Karya ise erkeği canlandırır.

 

 

 


SNAPCHAT


KERİMCAN DURMAZ

Arkadaşlarının ona yaptığı  çaydanlık şakasıyla aniden verdiği ”inanamıyorummmğğğğm” tepkisiyle ilgi çeken bir diğer fenomen. Aynı zamanda MAC ‘te makyaj artisti ve  DJ olması  üzerine sahnelerini sosyal medyalarda paylaşarak dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. İnsanların onu bu kadar sevmesinin nedeni sempatikliği , doğallığı olabilir. Kerimcan Durmaz, homoseksüel bir birey ve özgüveni tam. Bu konuda aldığı negatif tepkiler onu çok etkilemiyor, bu yönden takdir edilesi bir birey bence. Çünkü herkes, hayatı başkalarının hakkına ve canına zarar vermeden istediği şekilde yaşamalı.

Ayrıca Kerimcan Durmaz,  bir moda programında jüri üyeliği de yapmaktadır .

(Visited 149 times, 1 visits today)