Sosyal Medya: INSTAGRAM

Daha önceki yazımda Paris gezisinden bahsetmiştim. O gezide, yolculuk sonrası epey yorulduk. Bir sürü fotoğraf çektik ve bu fotoğrafları paylaştık. Paylaşabilmek için gereken uygulamalardan biri de INSTAGRAM. Eminim hepimizin bir instagram hesabı vardır. Bugün İnstagram hakkındaki düşüncelerimi anlatacağım. Öncelikle kendi instagram hesabım _Ezgi_Duman_ isimli hesap . İnstagram hesabımda 114 gönderi, yani fotoğraf var ve 154 takipçim. Ben İnstagramda bir fotoğraf paylaşırken önce fotoğrafların anlamlı olmasına dikkat ederim. Mesela ailemin, arkadaşlarımın, Atatürk’ün ya da Fenerbahçe’nin fotoğrafları benim için önemli. Eğer fotoğraflarınıza çok beğeni gelmesini isterseniz size verebileceğim birkaç ipucu var. Şimdi  bu ipuçlarına göz atalım.

1- Etiket kullanarak paylaşın: Yani eğer fotoğraflarınızın altına hashtag (#) ile paylaşım yaparsanız fotoğraflarınızın daha çok kişiye iletilmesini sağlanır ve  bu da fotoğraflarınızın daha çok beğenilmesi demektir.

2- Kişileri Etiketleyin: Eğer fotoğraflarınızda yanınızda Instagram hesabı olan bir arkadaşınız varsa, o kişiyi etiketlerseniz etiketlediğiniz kişinin arkadaşlarının da görmesini sağlar. Bu da daha çok beğeni demek.

3- Yer (Konum) Ekleyin: Bulunduğunuz yeri eklemeniz aynı yeri etiketleyen başkalarının da görmesini sağlar. Yani daha çok beğeni demek.

Size Instagram hakkında verebileceğim tüyolar bu kadardı. Şimdi biraz da instagram logolarından bahsedelim. Instagram iki kez logolarını değiştirdi. Şimdi bu logoları göstereceğim.

İlgili resim

Önce bir fotoğraf makinesi olan logo değişerek renkli bir hale gelen iki logo. Bence ilk hali daha güzeldi ama böyle de güzel.

INSTASTORY (INSTAGRAM HİKAYESİ)

Instagramın yeni güncellemesi. Fotoğraflarınızı paylaşıyorsunuz. 24 saat sonra kayboluyor. Tabii ki bu kadar değil, bu güncellemenin ekstraları boomerang yani videoları hızlı bir şekilde ileri geri yapıyor. Çok güzel bir hale geliyor. Eller Serbest  normalde video çekmek için tuşa basılı tutmanız gerekiyordu ama bu güncelleme ile basılı tutmak zorunda kalmıyorsunuz. Ve en son olarak Canlı Yayın özelliği o an ne yaptığınızı canlı bir video halinde size sunuyor, Instagrama gelen en son özellik.

Ve son olarak Instagramda olan bazı sayfalar fan sayfası oluyor. Bazıları satış, bazıları da Slime (oyun hamuru tarzında bir hamur) sayfaları. Bu sayfaları yöneten kişilere ise Admin diyoruz. Benim çok sevdiğim ve severek kullandığım bir uygulama bu.

 

 

(Visited 452 times, 1 visits today)