Sosyal Medya

Herkese merhaba arkadaşlar, bu yazıda sizlere sosyal medyadan bahsedeceğim. Öncelikle sanıyorum ki herkesin bir sosyal medya hesabı vardır. Günümüzde çoğunlukla Instagram, Snapchat, Twitter ve Facebook uygulamaları kullanılıyor ancak  bunlar dışında da birçok uygulama mevcut.

snapchat instagram facebook twitter logo ile ilgili görsel sonucu

Bazılarımız neredeyse bütün sosyal medya hesaplarına sahip. Aslında bu kadar hevesle hesap açmamızın sebebi sanırım bunun bizi ünlü yapacağını düşünmemiz. Bu hesaplarda bir sürü fotoğraf paylaşıyor, snap atıyor, video çekiyor, Tweet atıyoruz.

Örneğin, telefonu elimize aldık. “O hesabıma bakayım, dur şurada resim paylaşayım, güzel yazmış retweet yapayım” derken saatin kaç olduğunu fark ettik mi? Tabi ki hayır. İşte sorun burada ortaya çıkıyor. Farkında olmadan elimizden giden bu zamanlar doğal olarak derslerimizin aksamasına sebep oluyor ve notlarımız düşüyor. Çünkü ders çalışmamış, sorumluluklarımızı yerine getirmemiş oluyoruz.

zaman geçiyor saat ile ilgili görsel sonucu

Peki bu kadar zaman kaybı yaşıyoruz diye hiç mi sosyal medya kullanmayacağız? Bu yazıyı yazmamdaki amaç bu aslında. Bu soruna bir çözüm getirmek. Bence öncelikle kendinize bir çalışma programı belirlemelisiniz. İstediğiniz saatte istediğiniz dersi çalışacağınız bir program hazırlayabilirsiniz. Aralarda dinlenmek için kendinize zaman ayırırsanız sosyal medyada vakit geçirebilir, bu programa uyarak derslerinizi de aksatmamış olursunuz. Herkesin kendi özgür iradesi olduğu için bu fikir kişiden kişiye değişebilir elbette ama bence denemeye değer. Üstelik bu sayede anneniz veya babanız size hiç ders çalışmıyorsun dediğinde, çalışma programınıza uyduğunuzu söylemeniz yeterli olacaktır. İnanın bu şekilde bir çalıma programı sizin günlük hayatınızı da düzene sokacaktır. Ayrıca arkadaşlarınız ve öğretmenleriniz de sizdeki değişimi fark edecektir.

ders çalışma programı ile ilgili görsel sonucu

Sizde saatlerinize uygun bu şekilde bir çalışma programı hazırlayabilirsiniz. Ders çalışmaya başladığınızda, düzenli bir süreç takibi yaptığınızda bir sürü başarı gelecektir emin olun.

Unutmayın sosyal medya bağımlılığından kurtularak, kendinizle ilgili başka şeyler yapabilirsiniz. Spor yapın, gezin, dolaşın, gazete okuyun, müzik dinleyin ya da kitap okuyun. Üstelik çok güzel cümlelerle karşılaşabilirsiniz kitaplarda unutmayın. Ve konuşmanız bile değişir kitap okuduğunuzda, cümleleriniz güzelleşir  Dünyanız genişler. Daha sonra dilerseniz sosyal medya hesaplarınızda bile paylaşabilirsiniz bu cümleleri, beğeniniz artar:)  Ama okuyun önce…

(Visited 193 times, 1 visits today)