SPOR VE HAYAT

SPOR VE HAYAT

Günlük hayatımızda dersler, işler arasında her zaman kendimize ayıracağımız bir vaktimiz olmalıdır. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyorsak o vakitte spora da zaman ayırmalıyız.

Spor insanı zinde tutan ve birçok hastalığın engeli olan bir aktivitedir. Özellikle diyabet hastaları için çok önemlidir. Bu hastalar spor yaparak ve sağlıklı beslenerek eski sağlıklarına kavuşurlar. Ayrıca her insan spor yaparak daha dinç, enerjik olurlar. Daha geç yaşlanırlar çünkü sağlıklıdırlar. Bunların yanında insanı daha zinde yapar.

Ben şu an yüzme sporu yapıyorum. Yüzme sporu bence sporun en temel dalı.Neden mi size anlatayım.Bu spor bütün bedenin çalıştığı bireysel bir spordur.Aktivite boyunca su içerisinde sürekli hareket etmelisiniz.Su ve sporcu bütün antrenman boyunca birliktedirler.Suya karşı sürekli bir kuvvet uygulayarak yaparsınız antrenmanı yani devamlı performans göstermeniz  gerekir.Bu spora başladığımdan beri kendimi daha zinde ve sağlıklı hissediyorum.Çevrem bana bu spor sayesinde daha fazla gelişim kaydettiğimi söylüyorlar.

Sporu bir yaşam tarzı olarak düşünmeli ve gerek sağlığımız ve gelişimimiz gerekse eğitim hayatında bize katacağı artıları göz önünde bulundurarak  günlük hayatımızın bir parçası yapmalıyız.

‘’ Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. ‘’ M. Kemal ATATÜRK.

 

(Visited 32 times, 1 visits today)