SÜPER GÜÇ

SÜPER GÜÇ

Herkesin hayalinde bir süper güç vardır. Benimki de “telekinezi” ama bundan da çok istediğim bir güç var. Suyu hareket ettirebilme. Güzel olmaz mıydı? Bir düşünün bence harika bir güç.

Eğer bana bir güç seçme hakkı sunulsaydı telekineziden bile vazgeçerdim. Çünkü bence suyu hareket ettirebilmek çok güzel bir yetenek. Ama tabi bunu avantajları olduğu gibi dezavantajları da var. Örneğin; diyelim ki çok kötü bir durumla karşı karşıyayız. Karşımda çok kötü adamlar var. İşte o zaman kendimi savunmak için özel gücümü kullanabilirim. Suyu hareket ettirerek onları yenebilirim. Ama eğer orada su yoksa yapacak bir şey yok. Faydasız, bu hiçbir işe yaramaz. Böyle düşününce telekinezi aslında daha mantıklı geliyor. Fakat ben suyu hareket ettirebilmeyi seçerdim. Çünkü tabi ki bu öznel bir yargı yani kişiden kişiye değişir ama bence bu güç telekinezi ya da diğer güçlerden daha iyi.

Keşke gerçekten böyle bir şey olsaydı. Ama eğer böyle bir hakkımız olacaksa dünyada ki herkesin olmamalı çünkü eğer bu güzel ve zararsız güçler başkalarının yani kötü insanların eline geçerse bu zararsız güçler büyük felaketler doğurabilir. Peki ya siz olsaydınız hangi gücü seçerdiniz? Neden? Hangi gücü seçerseniz seçin avantajlarına ve dezavantajlarına dikkat edin.

(Visited 31 times, 1 visits today)