A silhouette style illustration of a superhero standing with sunburst effect in the background. Easy to edit. Wide space available for your copy.

Süper Güçler Elde Etme

Herkesin küçükken çok düşündüğü ve belli bir yaşa kadar da inandığı bazı imkansız hayaller vardır. Bunlardan biri de hiç şüphesiz izlediğimiz çizgi filmlerin ve benzeri unsurlardaki karakterlerdir.

Eminimdir ki çocukken spiderman veya batman gibi karakterler olmayı çok düşündük. Hatta onlar gibi konuşmaya güçlerini kullanıyormuş gibi de davrandık. Bazılarımız ise kötü karakterlerden de etkilenip onlar gibi davranıyorduk. Onların arasında ben de dahilim tabi ki. Küçükken kapı arasında tırmanabildiğimde kendimi hep spiderman olarak görüyordum. Tabi bazı özellikleri hala kendimde olsaydı ne olurdu diye düşündüğüm oluyor. Aklımda sürekli olan hem kahramanların hem de kötülerde mevcut olan bir kaç özelliği sıralıyım size.

Zamanı Kontrol Edebilme

Hiç şüphesiz en çok düşündüğüm özellikler arasındadır zamanı kontrol edebilme yeteneği. Çünkü geçmişte yaptığım eylemleri değiştirerek farklı paralel evrenlerde ne oluyor hep merak etmişimdir. Tabi bu özellikleri hep iyiye kullanacak değilim tabi ki. Örnek olarak öğretmenin ödev kontrolü sırasında zamanı durdurup başka birinin ödevini alıp geçirebilirim veya geceleyin sıkılıp zamanı durdurduktan sonra baska insanların evine girip evlerini inceleye de bilirim. Hırsızlık gibi abartı eylemler yapmayacağım tabi ki fakat biraz eğlenmek için böyle eylemler gerçekleştirirdim

Yüksek hızlara çıkabilmek

Bu özellik de zamanla alakası var denebilir çünkü belli bir hıza çıkabilirseniz zamanı yavaşlatabilir hatta kısa süreliğine durdura da bilirsiniz. Ama bu özelliği daha çok kısa sürede çabuk varabilmek için kullanırdım hatta nu özelliği lehime daha çok kullanırdım örnek olarak canım mı sıkıldı,bir yere mi gitmek istiyorum hemen kısa sürede orda olup ardından gezip baktıktan sonra çat kendi evimdeyim.

Görünmez olabilme

Bu özelliği her insan hiç şüphesiz düşünmüştür. Herkes tabi bu özelliği çeşitli nedenlerden dolayı düşünmüştür kimisi iyilik kimisi ise kötülük kimisi ise de dengeli bir şekilde kullanırdı ben dengeli kullanma tarafında olurdum. Çünkü hep iyilik yapmak demek kendine bir şey yapmamak demektir benim için. Diğer taraftan da fazla kötülük yapmak da iyi bir şey değil ama bunu dengelersek bir sıkıntı olmaz benim bakış açıma göre. Yani ben bu özelliği dengeli bir şekilde kullanırdım

İyileştirebilme

Bu özelliği insanlık açısından önemli kişileri iyileştirebilmek adına kullanırdım. Veya gerçekten de yaşamayı hak eden kişilere verirdim. Bu özellik biraz daha vicdana bağlı gibi dursa da akıl ve mantık da önemlidir bana göre.

Siz hangi özelliklerin sizde olmasını isterdiniz. Olsaydı hangi amaç için kullanırdınız?

 

(Visited 15 times, 1 visits today)