Süper Güçlere Sahip Olmak

Herkes süper kahraman filmi izlemiştir öyle değil mi? Herkes o filmlerdeki kahramanlar olmak ister değil mi? Belki kaptan amerika belki demir adam belki thor belki de superman olmak istersiniz,onların güçlerine sahip olmak istersiniz,onların kişiliklerini,cesaretlerini örnek alırsınız,onların hayat hikayelerini,doğum tarihlerini öğrenirsiniz sonra da onların hakkında her şeyi öğrenirsiniz.Ben de bu kahramanlar olmak isterdim,hala istiyorum böyle havalı güçleriniz olduğunu düşününsenize …çok güzel olurdu ama bunlar sadece hayal ürünü ne yazık ki.

Ben tam bir süper kahraman fanıyım bana sorsanız her kahramanı bilirim hepsini özelliklerini söyleyebilirim size ama hangisinin gücünü isterdim diye sorarsanız kaos cadısı Wanda Maximoff ,eşsiz savaşçı Thena, Büyücü Stephen Stange ve Asgard’ın en güçlü büyücülerinden biri olan Loki Laufeyson derim, hepsine hayranım ve onları çok seviyorum hepsinin güçleri mükemmel.

Wanda ile başlayayım onun hayatı biraz hüzünlü Sokovia da doğdu,on yaşında ailesini kaybetti,daha sonra ikizi Pietro’yu,sonra da sevgilisini… Güçleri;telapati,enerji manipülasyonu,telekinizi ve kaos büyüsü,bu güçlere sahip olabilseydim keşke diyorum, havalı olabilirdi.

Thena, Olympia diye bir gezegende doğdu,sonra Eternal’lara katıldı,onlarla bir sürü göreve gittiler.Güçleri; o müthiş bir savaşçı,kozmik enerji ile istediği her silahı anında elinde belirebiliyor bu güçlerin yanı sıra süper çeviklik,hız,dayanıklılık özelliklerine sahip keşke bu güçlerin hepsine sahip olabilsem,çok güzel olurdu.

Stephen Strange nam-ı diğer Doktor Strange ise en güçlü büyücü, o büyücü olana kadar çok şey yaşadı o iyi bir cerrahtı,bir toplantıya yetişmeye çalışırken kaza yaptı ve ellerini hareket ettiremez oldu,diğer doktorlar bir sürü çözüm bulmaya çalıştı ama bulamadı,Strange son çareyi  onun gibi yaralanan hasta da buldu hasta bir kaza sonucu felç kalmıştı ama zamanla iyileşip yürümeye başlamıştı ona sordu hasta ona çarenin Kamar Taj’da olduğunu söyledi Strange orayı bulmayı başardı ve büyücü olma yolunda ilerledi.Onun güçleri; mistik büyü,uçabilme,ışınlanabilme,zaman taşını kontrol edip zamanı kontrol etme,bu gücüyle Dormammuyu yendi.

Loki Laufeyson,Asgard’ın güçlü büyücülerinden biri onun hayat hikayesi biraz hüzünlü aynı Wanda gibi,o hem Jotunheim prensi hem Asgard prensi,neden mi?Odin onu Jotunheim’dan Asgard’a getirdi,Jotunheim de Loki’nin yaşaymayacağını biliyordu,ordaki devlerden daha küçük ve zayıftı.Asgard’da yıllarca yaşadı,sürekli aşağılanarak,sevilmeyerek büyüdü,Odin hep abisi Thor’u önde tutardı.Ama Thor ve Loki her zaman birbirlerini her zaman sevelerdi,beraber oyun oynarlardı,beraber savaşırlardı.Ama Loki her şeye hükmetmek istedi bu istekte ikisinin yolunu ayırdı.Loki’nin güçleri;İllüzyon,görünmezlik,şekil değiştime,telepati,telekinizi.

Daha bir sürü karakter var ama ben bu karakterlerin güçlerinden daha çok etkilendiğim için bu karakterleri yazdım,hepsinin güçleri eşsiz keşke bu güçlere sahip olabilsem ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilsem.

(Visited 4 times, 1 visits today)