Süper İnsan

Bilim adamları gen diziliminin değiştirilerek süper akıllı, süper güzel ve süper yetenekli insanı ortaya çıkacağıbir proje üzerinde çalışıyor.

Science dergisinde  değişik ülkelerden birçok bilim adamının Harvard Üniversitesi’nde yaptığı  “Sentetik insan geni” hakkındaki gizli toplantının ilk notları yayınlandı. Buna göre DNA yapısını oluşturan dört bazın değiştirilerek yeni sentetik gen oluşturabilecekleri düşünüyorlar.

Konuyla ilgili uzmanlar bu yöntemle kansere dayanıklı hücreler üretilebilir veya nakil edilebilecek organlar yapılabileceğini düşünüyorlar. Hatta insana üstün özellikler verecek DNA kodlarının embriyoya yerleştirilmesiyle  ” Süper İnsan ” oluşturulabileceğini öne sürmektedirler.

Ancak bu uygulamaların başka hangi sonuçlar doğuracağı konusunda ciddi endişeler var. kansere çare bulunurken çok daha ciddi başka problemle karşı karşıya kalabiliriz.

Olduk fazla insan  “Sentetik insan” düşüncesine karşı  çıkmaktadır. Dini açıdan yaklaşanlar “Sentetik İnsan”  düşüncesine  kesinlikle karşı çıkmaktadır. Barışçıl amaçlarla başlanılan nükleer enerjinin nasıl felakete sebep olduğunu göz önününe alınarak DNA ile oynamanın benzer süreci başlatmasında korkanlar oldukça çoktur.

Ancak hala projenin tamamlanmasına 15-20 kadar süre gerektiği söyleniyor. Şimdilik genlerimizle oynanması endişesini bir tarafa bırakıp rahat bir nefes alabiliriz.

(Visited 74 times, 1 visits today)