Süper Kahramanınız Can-Kız İş Başında!

Merhaba.

Bugünkü konumuz bir tercihle ilgili.  İstediğiniz zaman istediğiniz hayvan olabilmeyi mi isterdiniz? Yoksa dünyadaki bütün bitkilerin adlarını ve faydalarını bilebilmek mi? Ben olsam bunlardan birincisini, yani istediğim zaman istediğim hayvana dönüşebilme süper gücünü seçerdim. Bunun birkaç nedeni var ve ben şimdi size bunları anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle bana kalırsa İSTEDİĞİMİZ HAYVANA DÖNÜŞEBİLME özelliği daha kullanışlı bir özellik.Yani bana sorarsanız öyle. Çünkü ben daha küçüğüm ve sınavlara girmeme daha çok var. Halbuki  HAYVANLARA  DÖNÜŞEBİLME özelliği  hem bana hayatım boyunca yapmak istediklerimi yapmama yardım edecek, hem de diğer insanlara yardım etmemi sağlayabilecektir. Hatta bu süper güçleri ülkemiz için de kullanabilirim.

Mesela eğer bir kartal olursam, hem çok istediğim yükseklerde uçup dünyaya kuş bakışı bakma isteğimi gerçekleştirebilirim, hem de başkalarının göremedikleri yerleri rahatça görebilirim ve de gökyüzünden baktığımda eğer, birisi çocuk kaçırıyor veya onlara zorbalık yapıyorsa aşağı hızlı bir şekilde inip kurt, aslan, kaplan veya bir ayıya dönüşür ve onları korkutabilirim. Veya, örneğin, eğer ben bir yunus olursam da hem denizlerde özgürce yüzebilir, hem de  tehlike altındaki insanları boğulmaktan kurtarabilirim. Böylece, Ege Denizi’nde her yıl yüzlerce  insan da boğulmamış olur.  Eğer bir ağaç kakan olursam da ağaçlara şekiller verip doğayı daha ilginç hale getirebilirim. Belki ağaçların canı yanar ama yeni bedenlerini de seveceklerini düşünüyorum.

Ayrıca daha önce dediğim gibi, bu süper yeteneklerimi ülkemiz için de kullanabilirim. Mesela kedi, karınca veya örümcek gibi hayvanlara dönüşerek ülkemiz için casusluk yapabilirim. Örneğin ülkemize karşı kötülükler düşünenlerin toplantılarına sızarak onların Türkiye’ye karşı düşündükleri hain savaş planlarının dinlersem, o planları Türk askerlerine aktarabilirim.

Benden bugünlük bu kadar hoşçakalın, kendinize iyi bakın.

(Visited 24 times, 1 visits today)