Tabaka

Yıl 2052, Dünya giderek daha kötü bir hal almaya başladı. Bulutların üstü ve altı arasında ölümcül farklar var, iki ayrı  gezegen gibi. Alt tarafta fakir ve ölüme terk edilmiş halk, üst tarafta ise gökdelenlerin tepesinde yaşayan zengin insanlar var. Alt kısımda sıcaklık 50/60 derece, kışın ise tam tersi, kuraklık baş gösteriyor, her yer yağmalanmış ve yıkılmış durumda. Halk kendi arasında sınıflandırılmaya başlanmış, güçlü ve kalabalık olan bir kesim diğer insanlara diktatörlük yapıyor, adalet yok en güçlü olanın lafı geçiyor. Sevgi, eğlence gibi şeyler tamamen bitmiş, tek amaç hayatta kalmak.

Üst kısım, gayet normal mevsimleri yaşıyor, hayat normal ulaşım uçan araçlarla sağlanıyor. Burada da durum çok parası olandan az parası olana doğru yetki farkı. Fakat hayat akıcı bir biçimde devam ediyor. Sevgi, eğlence, üzüntü gibi şeyler yaşanıyor. Her şey için bir mekan var eski Dünyanın bulutların üstündeki hali.

İki tarafı birbirinden ayıran güçlü ve sentetik bir bulut, buhar tabakası. Üst kısımdaki teknolojiler ile kolay bir biçimde aşılabilecek bir engel fakat alt taraf için aynısı söz konusu bile değil. Sentetik bulut tabakası sera etkisine benzer bir etki yaratıyor yazın güneş ışınlarını hapsederek adeta bir cehennem yaratıyor, kışın ise güneş ışınları en az biçimde alarak inanılmaz bir soğuk yaşatıyor.

Üst kısımda az parası olan insanların görevi genelde özel sondaj araçları ile alt kısma gidip kaynak çıkartmak. Bu da üst kısımdaki en tehlikeli iş olabilir, gözü dönmüş halk o araçları ve pilotlarını adeta yok ediyor.

Ve ben bu hikayedeki asıl kahraman. Alt kısımda yaşıyorum. Ailem hayatta kalmak için yaşıyor, benim ise farklı amaçlarım var. Bu haksızlık değil mi sizce de? Sırf paramız yok diye ölüme terk ediliyoruz, buna bir çare bulmadan ölemem. Yapmak istediğim şey bu sentetik bulut parçalarını delebilecek bir araç yapmak. Bunun için öncelikle alt kısımda parçalanan sondaj aletlerini incelemek.

Bugün sondaj aracını inceledim, özel bir metalden tasarlanmış sanırım bir çelik ve titanyum alaşımı. Bu konuda en büyük şansım bu aletlerden yüzlercesinin bu bölgede olması. İkinci olarak bulut tabakasını geçmesini sağlayan şey aracın önünde bulunan bir madde, sanırım bu madde bulutlar için asit görevi görüyor. Fakat bu işi başarabilirsem yukarıya gitmek için tek şansım olacak, çünkü bulut tabakası her saniye kendini yeniliyor.

Bu araştırmayı yapmamın üzerinden tam 4 ay geçti, aracı tamamlamak üzereyim. Çelik titanyum alaşımından olan iskeleti tamamladım ve dış yüzeyini de kapladım. Tek sorunum o bulutları delecek maddeyi bulamıyorum çünkü tek kullanımlık malzemeler.

Artık hazırım bu maddeyi bir şekilde hallettim, yakıtı da birkaç evden çalarak buldum ve şimdi yola çıkacağım

Kalkış başladı son hız tabakalara doğru gidiyorum. Çevremdeki herkes bana bakıyor, kimse anlam veremedi fakat başaracağıma inanıyorum. Bulut tabakasına geldiğimde aracım alev aldı ve yere düştüm. Tam o an tüm umutlar tükendiğinde bir mucize oldu ve bir el usulca omzuma dokundu. Tanımadığım yaşlı uzun saçlı bir adamdı bana yardım etti. Yukarıya çıkabildim ve bulutları delmek için gerekli olan maddenin olduğu binaya aracımla girdim. Tüm madde bulutlara döküldü ve dünya kurtuldu.

(Visited 29 times, 1 visits today)