Tablodaki Anahtar

Günlerden çarşambaydı. Çok sıcak ve güneşli bir gündü. Derslerim bittikten sonra salona girdim. Ayağımın altında küçük bir anahtar gördüm. Ne olduğunu anlamamıştım. Bir anda salonun kapası kapandı. Kapıyı açmaya çalışırken  duvardaki tablo ilişti gözüme. Salondaki o tabloyu görünce herşeyi hatırladım. Tabloda küçük bir anahtar deliği vardı. Tam da ayağımın altındaki anahtara uygundu. Eğer anahtarı  tablodaki anahtar deliğine sokarsam gizli bir tünel açılacaktı ve çok ilginç şeyler olabilecekti.

Anahtarla tabloyu açıp içeri girdim. Tünel çok dar olduğu için eğilerek geçmek zorunda kaldım. Tünel ateş böcekleriyle aydınlanmıştı. Tünelden geçtikten sonra kocaman bir kapı gördüm. Kapıyı açtığımda hayretler içindeydim. Bulutlara gelmiştim. Bulutlar pamuk şekerden oluşmuştu. Bulutlardan azıcık yedim, birazcık da bulutların üstünde kestirdim.

Bir bulutun içinde küçük bir anahtar vardı. Başka bir bulutun içinde de bir anahtar deliği vardı. Yine anahtarı çevirdim. Bir anda kapkaranlık uzayın içinde buldum kendimi. Yıldızlara el salladım. Yıldızlarla gezegenlerden düşen küçük parçacıklardan yedik, sohbet ettik ve parladık. Birazcık da kuyruklu yıldızın üzerinde kaydık. Çok heyecanlanmıştım. Bir yıldızın üzerinde bir anahtar ve anahtar deliği gördüm. Anahtarı çevirerek yine tünelden geçtim.

Kapıyı açtığımda okyanusun içindeydim. Yüzmeye başladım. Arkamda bir  köpek balığı vardı. Çok korkmuştum. Bir anda alttan yüzeye doğru bir yunus çıktı. Yunus beni değil köpek balığını hedef almıştı. Beni köpek balığından korumaya kararlıydı. Yunus beni sırtına aldıktan sonra çok hızlı bir şeklide yüzmeye başladık Deniz altına indiğimiz için köpek balığı yüzeyde kayboldu. Yunusla mercanlara gittik. Orada biraz sohbet ettikten sonra mercan tozlarından yedik ve yunusun kayalıklar arasındaki evine gittik. Evinde tahtadan bir kapı ve kapının üzerinde bir anahtar vardı. Anahtarı çevirdim ve bir anda kendimi odamda buldum. Annem evde olmadığımı yeni fark etmişti. Oysa bu macera birkaç saat boyunca sürmüştü. Köpek balığının kovalamasından dolayı çok yorulmuştum ve uykuya daldım.

(Visited 54 times, 1 visits today)